Alíkoviny

Chlupaté DVD. Že by aprílový žertík?

vydáno  v 8:50
Už jste někdy slyšeli, že by bylo DVD chlupaté? Byť to vypadá na povedený aprílový žertík, 3D počítačově animovaná komedie Kozí příběh – Pověsti staré Prahy se opravdu vydává za diváky v chlupatém obalu.
Kozí příběh - snímek z filmu

Autor fotky: Bontonfilm

Jako pocta hlavní hrdince filmu vychází DVD ve speciální „chlupaté“ edici coby první chlupaté DVD v České republice.

Žaloba spolku pro ochranu zvířat či negativní emoce veřejnosti podle producentů nehrozí. „Po diskuzi s Kozou jsme se nakonec rozhodli pro šetrné syntetické materiály. Jsou stejně hebké a příjemné jako kozí srst,“ uklidňuje producent a režisér filmu Jan Tománek.

Na snímek Kozí příběh přišlo do kin více než 280 tisíc diváků. Stal se tak divácky nejúspěšnějším českým animovaným filmem v historii. Film byl také nominován na prestižní filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší výtvarný počin.

Rodinná komedie o přátelství mezi vesnickým mládencem Kubou a jeho neustále žvanící Kozou se odehrává v české středověké metropoli plné strašidel a rodících se legend. Hlavní hrdinové filmu se připletou ke stavbě Karlova mostu, vzniku Orloje, příběhu Faustova domu, jejich kroky zkříží kat Mydlář a spát jim nedá ani pověstný chlupatý duch.

Příběh Kuby a Kozy se prolíná s temnějším příběhem chudého studenta Matěje z Faustova domu, který podlehne svodům Ďábla a v touze po uznání a penězích mu upíše svou duši. Navíc je tu ještě Koza, která stále žárlí a má své vlastní plány.

InsertSingleVideo

. Postavy a herci

Kuba
Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Matěj Hádek
Vesnický chasník, který se svou kozou hledá v Praze štěstí - kromě něj ovšem potká i Mácu. Zatímco Kuba poznává nástrahy velkoměsta, koza začíná žárlit.

Koza
Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Jiří Lábus
Věrná, ale trochu prostořeká kamarádka. Je obětavá, ale má jednu "vadu" - je čertovsky žárlivá a nesnese vedle Kuby nikoho jiného.

Máca
Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Mahulena Bočanová
Života znalá městská holka s kyprými tvary se protlouká životem, jak to jde. Posluhuje u mistra Hanuše a jako každá správná žena má své tajemství.

Matěj
Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Michal Dlouhý
Chudý student, který přichází do Prahy na studia, ale hra osudu ho zavede až do tajemného Faustova domu, kde se pro něho stane velkým lákadlem bohatství.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (35)

Příspěvek z 5. května 2009 v 17:25.
ziper v něm napsala:

Doporučení

je to fakt dobrej film. No spíš pohádka. Byla jsem na to v Letňanech akorát, že jsem tam skoro samí popravy. A nebo je dost voškliví stím jak mu vyříznou oči.. 23

Příspěvek z 4. května 2009 v 19:19.
Kiraa v něm napsal:

tak na pul

no podle me to tak bezva film5 neni je to docela nuda ale nic proti kterym se to libi paa4

Příspěvek z 4. května 2009 v 11:05.
KRYŠPÍNA v něm napsal:

pěkné

byli jsme na tom se školou a bylo to pěkné