Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chlupaté DVD. Že by aprílový žertík?

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Už jste někdy slyšeli, že by bylo DVD chlupaté? Byť to vypadá na povedený aprílový žertík, 3D počítačově animovaná komedie Kozí příběh – Pověsti staré Prahy se opravdu vydává za diváky v chlupatém obalu.

  Kozí příběh - snímek z filmu, © Bontonfilm

  Jako pocta hlavní hrdince filmu vychází DVD ve speciální „chlupaté“ edici coby první chlupaté DVD v České republice.

  Žaloba spolku pro ochranu zvířat či negativní emoce veřejnosti podle producentů nehrozí. „Po diskuzi s Kozou jsme se nakonec rozhodli pro šetrné syntetické materiály. Jsou stejně hebké a příjemné jako kozí srst,“ uklidňuje producent a režisér filmu Jan Tománek.

  Na snímek Kozí příběh přišlo do kin více než 280 tisíc diváků. Stal se tak divácky nejúspěšnějším českým animovaným filmem v historii. Film byl také nominován na prestižní filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší výtvarný počin.

  Rodinná komedie o přátelství mezi vesnickým mládencem Kubou a jeho neustále žvanící Kozou se odehrává v české středověké metropoli plné strašidel a rodících se legend. Hlavní hrdinové filmu se připletou ke stavbě Karlova mostu, vzniku Orloje, příběhu Faustova domu, jejich kroky zkříží kat Mydlář a spát jim nedá ani pověstný chlupatý duch.

  Příběh Kuby a Kozy se prolíná s temnějším příběhem chudého studenta Matěje z Faustova domu, který podlehne svodům Ďábla a v touze po uznání a penězích mu upíše svou duši. Navíc je tu ještě Koza, která stále žárlí a má své vlastní plány.

  . Postavy a herci

  Kuba
  Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Matěj Hádek
  Vesnický chasník, který se svou kozou hledá v Praze štěstí - kromě něj ovšem potká i Mácu. Zatímco Kuba poznává nástrahy velkoměsta, koza začíná žárlit.

  Koza
  Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Jiří Lábus
  Věrná, ale trochu prostořeká kamarádka. Je obětavá, ale má jednu "vadu" - je čertovsky žárlivá a nesnese vedle Kuby nikoho jiného.

  Máca
  Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Mahulena Bočanová
  Života znalá městská holka s kyprými tvary se protlouká životem, jak to jde. Posluhuje u mistra Hanuše a jako každá správná žena má své tajemství.

  Matěj
  Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Michal Dlouhý
  Chudý student, který přichází do Prahy na studia, ale hra osudu ho zavede až do tajemného Faustova domu, kde se pro něho stane velkým lákadlem bohatství.

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (35)

  Příspěvek z 5. května 2009 v 17:25.
  ziper v něm napsala:

  Doporučení

  je to fakt dobrej film. No spíš pohádka. Byla jsem na to v Letňanech akorát, že jsem tam skoro samí popravy. A nebo je dost voškliví stím jak mu vyříznou oči.. 23

  Příspěvek z 4. května 2009 v 19:19.
  Kiraa v něm napsal:

  tak na pul

  no podle me to tak bezva film5 neni je to docela nuda ale nic proti kterym se to libi paa4

  Příspěvek z 4. května 2009 v 11:05.
  KRYŠPÍNA v něm napsal:

  pěkné

  byli jsme na tom se školou a bylo to pěkné