Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chov sklípkanů

  vydáno  •  Zvířata

  Pokud si chcete pořídit trochu netradičního mazlíčka, měli byste vědět pár důležitých informací.

  PHORMI, © Almon

  Pokud byste si chtěli pořídit sklípkana, mám pro vás pár tipů:

  1. Dovolte se rodičů
  Toto je asi nejdůležitější bod, pokud nechcete, aby váš pavouček skončil v záchodě. Doporučuji je postupně seznamovat s pavouky a ukázat jim jejich světlé stránky.

  2. Vyberte si toho pravého
  Spousta lidí si neumí vybrat. Já vám radím, nevybírejte si agresivní nebo stromové pavouky, když jste začátečník. Také nedoporučuji extrémně jedovaté druhy. Koukněte se třeba na internet, poraďte se s chovateli... Nejlepší pro začátečníky jsou pavouci typu Megaphobema nebo třeba Grammostola, či Brachypelma.

  3. Jeho nový domov
  Nejvhodnějším bydlením není terárium, jak si mnozí lidé myslí. Je těžší na údržbu, je těžké, a když vám spadne, tak je nejen po terárku, ale i po pavoukovi. Znám levnější a lepší způsob: plastová bedna s pevným zacvakávacím víkem. Nesmíme zapomenout na dírky na dýchání! Dovnitř patří třeba rašelina nebo kokosová drť jako podestýlka a pak kousek kůry či nějaký úkryt. Je lepší koupit si dvě bedny, když se jedna zrovna umývá a nemáte kam dát pavouka.

  4. Kde jej sehnat
  Samotného pavouka, ale i vybavení a krmení pro něj koupíte na teraburzách, nebo i na internetu. Teraburzy jsou hlavně v Ostravě na Černé louce a v Praze v Holešovicích. Pokud si opravdu chcete pavouka koupit, nezapomeňte i na finanční náročnost některých druhů. Mládě průměrného pavouka může stát cca kolem 200 Kč, dospělí už pak spíš více. Ne vždy je správně určeno pohlaví!

  5. Krmení
  Pavouci obecně jedí hmyz. Pro sklípkany je dobré kupovat cvrčky, ale neuškodí jim, když jejich pozorný páníček chytí občas nějakou tu mouchu nebo saranče. Vybírejte optimální velikost krmení pro vašeho pavouka. Doba krmení je u různých druhů trochu odlišná, ale zhruba jeden nebo dva cvrčci za týden by rostoucímu mláděti měli vyhovovat.

  Chtěli byste sklípkana?

  To je asi vše, kdybyste se cokoliv potřebovali dozvědět, klidně mi napište.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 10. května 2020 ve 13:32.
  Andrlák v něm napsala:

  Já taky:-|:-D

  Příspěvek z 10. května 2020 ve 12:57.
  Molly58 v něm napsala:

  zůstanu u ukřečků;-D

  Příspěvek z 14. ledna 2019 ve 14:08.
  Terka488 v něm napsala:

  Moc děkuji za tenhle článek. Díky němu jsem přesvědčila rodiče,že je můžu chovat i já(moje máma mi teda pomohla,ona měla Brachypelma vagans). Dnes mám už cca měsíc svoji milovanou Odulku,Brachypelma smithi(hamorii). Je to úžasné stvoření,když jsem si ji jednou vzala,kvůli tomu,že nám utekla,tak ani nepouštěla chloupky. Jinak si většina lidí stěžuje kvůli živému krmení,což mě nedělá problém,protože mám ještě Eublepharis macularius (Gekončíka nočního)