Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chování dětí

  vydáno  •  Škola

  Děti se v dnešní době chovají strašně a nevychovaně až na některé výjimky.

  Nahněvaný chlapec, © AnnaKovalchuk

  Chování dětí je problém dnešní doby, protože se velká část dětí chová nepěkně a někteří i šikanují ostatní spolužáky ze školy. Samozřejmě většinou šikanují mladší a slabší jedince.

  Tito žáci jsou starší a mnohdy i chodí za školu a neučí se. Ale nejsou všechny děti stejné, jsou i hodní a vychovaní kamarádi, co poslouchají a učí se. Spousty lidí nás všechny házejí do jednoho pytle a nemyslí na to, že tu jsou i ti vychovaní.

  Žáci, kteří chodí do školky a na první stupeň základní školy, se chovají jinak než ti na druhém stupni. Mladší děti si hrají s hračkami, ale už ve školce se děti hádají o hračky a třeba i o to, kdo s kým půjde ve dvojici na procházku.

  Na prvním stupni základní školy se ještě většina snaží a učí se až na pár výjimek, ale i zde už to začíná – hádky nebo nadávání a některé mladší a slabší žáky už dokonce spolužáci šikanují. Zase, nechovají se takhle všechny děti, jsou i slušně vychované děti. Každé dítě je jinak vychované, takže nejsou všechny stejné.

  Chování dětí ale není ovlivněno jenom výchovou – v jakém je rodina stavu, zda se rodiče hádají, kouří a pijí hodně alkoholu. Potom samozřejmě k nevhodnému chování vedou nevhodné hry na počítači a další moderní elektronice, kde se objevuje násilí, šikana nebo hádky. Děti se pak začínají chovat stejně jako jejich vzory ve hře.

  Nevhodné vzory vedou děti dokonce ke kouření a pití alkoholu. Právě takovéto děti pak bývají agresivní na ostatní.

  Doufám, že se vám článek líbil, ahoj.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 7. února 2020 ve 22:12.
  radkawapi v něm napsala:

  no musim ricz ze blbosti bylo napsano dost ne rodice muzou za vychovu a ucitele za to co uci i když blbe a bezmozkove nepremysli

  VHanka v něm napsala:

  Taky si nemyslím, že za chování můžou hry.
  Lékařský to napsal moc pěkně, musím s ním souhlasit.

  Příspěvek z 24. října 2019 ve 14:40, upravený po 30 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  Něco bych ještě doplnil :). Pardon jestli se budu v něčem opakovat s článkem :D.
  Chování dítěte závisí na jeho péči. Když se o něj nikdo nestará, tak se chová nevhodně. Ale taky špatná výchova může dítě změnit k horšímu. Třeba když rodiče dítěti všechno koupí. Dítě je pak rozmazlené, a potom je překvapené, že nic není zadarmo. Dále taky na dítě má vliv okolí. Třeba kamarádi a učitelka. Je dobré dbát na to, aby rodič věděl co je to ten kamarád zač. Pokud by byl pro dítě špatný vzor. Je třeba si o tom s dítětem promluvit, ale ne typem: „Zakazuji ti ním kamarádit se.“ Pak by mohlo dítě stejně chodit s tím špatným kamarádem, protože zakázané ovoce chutná nejlépe.
  Na chování určitě nemájí vliv hry. Teda pokud nehraji jednu hru nonstop. Pak dítě je na tu hru závislé a nemůže se od té hry odtrhnout. Když je mu přístroj s hrou sebrán je naštvané. Ale myslím, že trvalé pozůstatky by to mít nemělo, pokud je mu přístroj zabaven na nějakou dobu.
  Na prvním stupni není skoro třeba se učit. Dneska aspoň první tři třídy bez učení vzládnete ještě na dvojku. Samozřejmě, když se máte naučit něco na zpamět, tak se to naučíte. Často dítě si nevšimne, že se musí už učit. K tomu ho musí „dokopat“ rodiče. Proto se objevují i čtyřky na vysvědčení.
  Na chování májí taky vliv takzvaná vývojová stádia, proto je taky samozřejmé, že děti na druhém a prvním stupni jiné. Na druhém stupni je právě známá puberta.
  Myslím, že když dítěti cigarety smrdí, tak určitě nebude kouřit, pokud se ten stav nezmění na to, že dítěti cigarety budou vonět a nebo hůř chutnat. :-Q

  A co se týče té trojpísmené zkratky... Ta zkratka má více významů. Číča nemusela myslet tu sprostou verzi. Ale nadruhou stranu, když to někdo čte, tak nevidí tomu druhému do hlavy, tak třeba zná jen tu sprostou verzi a přeloží si to tak. Proto je asi lepší použít češtinu. Třeba: „Co to jako je“.