Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chovat africké šneky jsem se bála. Teď jsem nadšená

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství
  Bydlím v bytě a kdo je na tom stejně, dá mi za pravdu, že rodiče prostě odmítají koupit psa, králíka, morče, prostě cokoliv chlupatého. Protože je byt malý a tak dále. A když je vaše sestra astmatik, prostě není šance mít chlupaté zvířátko. Ale před dvěma lety jsem dostala k Vánocům velkou krabici.

  Achatina reticulata, obří šnek , © Eva Hejnová

  Plna očekávání jsem roztrhala balicí papír a uvnitř? Uzavřené akvárko podestlané kokosovým substrátem se sépiovou kostí a dvěma malými hnědými šneky. Nemohla jsem tomu uvěřit. Sestra mi řekla, že jsou to oblovky známé jako achatiny. Našla jsem si o nich něco na internetu a začala se bát, protože jsem zjistila, že to jsou největší suchozemští šneci z rovníkové Afriky. 

  Dospívají asi v jednom roce a jelikož mám dva, bylo jisté, že budu mít vajíčka. Z těch se líhnou šnečci s průhlednými ulitami, kteří po vylíhnutí snědí své vajíčko, aby měli vápník pro růst ulity.

  Oblovka obrovská

  Oblovka obrovská (Achatina achatina) je plž dorůstající rozměrů 15-20 cm. Její původní domovinou jsou tropické deštné lesy střední Afriky. Více informací v internetové encyklopedii Wikipedie.

  Potom se žíví tím, čím jejich rodiče, tedy saláty, jablkem, melounem... Největší pochoutkou jsou pro ně okurky. Neustále musí mít v akvárku sépiovou kost pro růst ulity. 

  Nyní už mám dva dospělé šneky a tři mladší. Mám po páté sérii vajíček a už jsem asi dvacet šneků rozdala svým příbuzným, kamarádům, známým. Přes svůj počáteční strach jsem nadšená. Doporučuji je všem.


  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (57)

  Příspěvek z 13. března ve 13:56.
  potkan555 v něm napsala:

  já ti závidím...už 2 roky přemlouvám rodiče abych mohla mít oblovky.:-(:-(:-|

  Příspěvek z 4. června 2013 v 10:02.
  gincek v něm napsal:

  RADY JAK SE STARAT O OBLOVKU

  mají rádi listy od pampelišek25mužou se vzít ven kdyš svítí sluníčko aby se vyslunili.taky se jim musí dávat sepijová kost protože kdyš třeba máte v akváriu dva a nemají sepijovou kost tak si navzájem sežérou ulity.když neseženete sepijovou kost tak jim můžete dát aji skořapku od vajíčka.jednou za rok by se měli vlhkým hadříkem pootřít.dorůstají asi20centimetrů. toto zvíře je spíše pro lidi kteří mají hodně času!!!!!!!!

  Příspěvek z 4. června 2013 v 9:46.
  gincek v něm napsal:

  CHCETE OBLOVKU ZA DOBROU CENU

  mám je teš kdyby měl někdo zájem o mládě tak vyměním za jedno bych ctěl asi10 kč jestli chcete tak pište lidi
  18 za tekovéu cenu je nikde neseženete418