Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Christina Perri

  vydáno  •  Hudba

  Znáte zpěvačku Christinu Perri? Jestli jo, tak si můžete přečíst různé zajímavosti, a jestli ne, tak se dozvíte o úplně skvělé zpěvačce!

  Christina Perri, © : Matt Winkelmeyer

  Christina Perri je americká zpěvačka, kytaristka, pianistka a skladatelka. Narodila se ve Filadelfii v USA 19. srpna roku 1986. Nyní je jí 34 let. Její druhé jméno je Judith, celým jménem se tedy jmenuje Christina Judith Perri. Je římskokatolického vyznání.

  Žánry jejích písniček je rock pop a soul. Christina Perri umí hrát na piano, na kytaru a na perkuse (bicí nástroj).

  Narodila se ve Filadelfii, ale vyrůstala v městečku Bensalem. Její bratr se jmenuje Nick Perri, je to kytarista. Christina Perri se jím inspirovala a naučila se hrát na kytaru podle kazety Shannon Hoon. Její rodiče se jmenují Maria a Dante Perri. Otec pochází z Itálie a matka z Polska. Její rodiče byli oba kadeřníci a neměli lehké vyjít s penězi. Když bylo Christině 6 let, tak poprvé zpívala na svém svatém přijímání. Rodiče si uvědomili její talent a dali ji zapsat na hodiny zpěvu a klavíru. Ale ona tam přestala chodit, protože si zvykla měnit konce písní a vymýšlela si to sama, což se jejímu učiteli nelíbilo. Chodila do školy pouze jeden rok a pak odcestovala do Itálie, aby poznala otcovu rodinu. Když jí bylo 21 let, odstěhovala se do Los Angeles, kde si našla přítele a brzy se za něj provdala. Ale manželství trvalo jen rok a šest měsíců a pak se rozešli.

  Vrátila se do Filadelfie a tam začala skládat písně. V roce 2011 vydala své první album, které se jmenuje Lovestrong. Největším hitem z tohoto alba se stala píseň „Jar of hearts“. Tato píseň se ze dne na den stala hitem a díky ní se Christina Perri proslavila.

  Druhá velmi povedená píseň z tohoto alba byla A thousand years. Tato píseň byla použita ve filmu Stmívání.

  Pak se vrátila do Los Angeles, kde pracovala jako číšnice v kavárně Melrose. V noci natáčela a skládala písně.

  V roce 2014 vydala své druhé album, které se jmenuje Head of heart. Na tomto albu pracovala dva roky. Prvním hitem z tohoto alba se stala písnička Human. Složila také alba Very merry Perri christmas a Songs for Carmela. Pak se Christina Perri vdala za Paula Costabile. Mají tříletou dceru Carmelu. Carmela se narodila 17. ledna 2018. Pak se jí narodila i druhá dcera, ale ta se narodila mrtvá. V současné době neskládá žádné písně, ale plánuje se ke skládání vrátit. Doufám, že se vám článek líbil, a pusťte si nějakou její písničku.

  Bětka.

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 9. června ve 21:22.
  FenečkaEjmi v něm napsala:

  Hezký článek. ok pět tlapek je tam! 🐾🐾🐾🐾🐾

  Příspěvek z 9. června v 18:43.
  Luna3110 v něm napsala:

  Hezký článek 5 tlapek :-)

  Příspěvek z 8. června ve 14:59.
  Bětka_H v něm napsala:

  Ahoj moc díky za hezké hodnocení. Alpina: máš pravdu je tam toho nějak hodně já jsem si to neuvědomila a správci mi to neřekli. Ale příště si dám pozor.
  Anežka9: už píšu další článek. Možná bych měla brzdit ale mě to strašně baví psát.