Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chtěla jsem být hubená

  vydáno  •  Volný čas doma
  Byla jsem opravdu hubená. Ale za jakou cenu. Přečtěte si celý můj příběh od kuličky, přes špagetu až po normálního člověka.

  Modelka pózující v reklamě, kterou v USA zakázali na dvou televizních stanicích., © Facebook/ Lane Bryant

  Od dětství jsem byla vždycky normálně hubená. Jenže přišla chvíle, kdy se to zlomilo.

  Když mi bylo asi tak 9, ráda jsem jedla. Prostě mi vše chutnalo a nebála jsem se se pořádně najíst. Byla jsem taková veselá a nic mi nechybělo. Když babička uvařila dobrý oběd, všechno jsem snědla a ještě si přidala. Když byly doma chipsy, nebo sladkosti, dala jsem si je, protože jsem je milovala. Měla jsem tolik zálib a koníčků. Teď na to bezstarostné dětství ráda vzpomínám. Jenže pak se stalo něco, co mě úplně změnilo.

  Měli jsme ve třídě dvě holky, dvojčata. Byly to takové ty královny, které všem rozkazovaly a byly všemi milovány. Bohužel, moje kamarádky se s nimi bavily, tak jsem občas v jejich společnosti být musela.

  Jednou, když jsme šly na oběd, řekly mi, že s nimi sedět nebudu. Nechápala jsem proč, a ony řekly, že jsem TLUSTÁ. Do teď mi tato slova zní v hlavě. Ten den jsem byla smutná a zamlklá, pozorovala jsem se v zrcadle a fakt. Měla jsem na břichu špeky, a nohy jsem tenké taky neměla. Vlasy stažené v culíku a na nose brejle. Kdo by se s takovou holkou chtěl bavit?

  A pak už to bylo jen horší... Měla jsem výjimečně ke svačině pizzu a následoval vodopád posměšků, jak ještě přiberu. Neměla jsem zrovna nejlepší výkon v tělocviku a zas. Dostala jsem dobrou známku a hned jsem byla šprt. Prostě pořád někdo proti mně něco měl a tak jsem se postupně přestala ve škole bavit. Už tam nebyla sranda a ani moc přátel.

  Zvykla jsem si. Pořád jsem měla svou partu v kroužku a hlavně skvělou rodinu, takže jsem se s tím srovnala. Jenže někde uvnitř jsem chtěla být hubená, bála jsem se lidí, a z toho stresu ještě víc jedla.

  Postupně se přiblížil 11. rok a já jsem se docela hodně vytáhla. Jsem teď hodně vysoká. S mým vytáhnutím zmizelo i bříško. Touto dobou jsem poznala nějaké fajn lidi a postupně začala být zase v pohodě. Ale znáte holky. Když vám někdo řekne něco tak hnusnýho, nedá se to zapomenout.

  A tak jsem přestala jíst. Opravdu. Bylo mi 12 a něco, a lidi mi už říkali, jak jsem hubená. Tohle se mi tak líbilo. Chtěla jsem být hubená a tak jsem nejedla, protože jsem se bála, že přiberu a zase se to všechno vrátí zpátky. Nějakou dobu to ještě šlo, ale potom jsem byla taková unavená, bledá, bývalo mi špatně, a vrcholem toho všeho bylo, když jsem začala omdlévat.

  Nevím, jak se to přesně potom vyvíjelo. Ale bylo to hrozný. Byla jsem sice hubená, ale nebyla jsem zdravá. Když se moje váha začala vracet do normálu, postupně jsem byla zdravější a cítila jsem se lépe.

  A jak je to teď? Je mi skoro 14, jím přesně to, na co mám chuť, jsem nejukecanější a nejvysmátější z celý školy a nemám žádný problém. Mám sice trochu břicho a na modeling by mě asi nevzali, ale co? Mám jiné koníčky, a už je mi jedno jestli mám 45, 50, nebo 55 kilo.

  A co z toho plyne? Buďte šťastní a KAŠLETE na to, co říkají ostatní. Je to váš život, tak ho žijte jen tak, jak chcete vy.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 7. srpna 2017 v 15:55.
  Andílek019 v něm napsala:

  Krásný článek,R^ moc hezky jsi se vyjádřila, jinak je mi líto co se v tobě odehrávalo, to podobné se děje teď ve mně.

  děda v něm napsala:

  Super !

  Tak to jsi napsala úžasně taky s tebou souhlasím a vím jaký to je :)

  Příspěvek z 25. října 2016 ve 20:59.
  elisie2002 v něm napsala:

  Super!

  Já s tebou souhlasím 24