Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chtěla jsem se čertům schovat. Jenže oni si mne našli!

  vydáno  •  Mikuláš
  Tak co, těšíte se onu podivnou partu, která vždy počátkem prosince obchází městy i vesnicemi? Já docela ano. Ale nemusíte čekat doma a koukat znuděně na televizi, než dorazí. Můžete jít na nějakou akci s Mikulášem a nebo vyrazit ven a tam zlobit čerty, kteří k vám jdou.

  V Pelhřimově se sešlo 571 čertů i čertic, na rekord to ale bylo málo, © MF DNES

  Já jdu třeba letos na akci s čerty. Ale musíte si také dát ruku na srdce a položit si otázku: byli jste hodní? Pokud ano, nemusíte se ničeho bát! Řeknu vám, že já byla na Mikuláše dvakrát doma a vždycky jsem se bála. Poslouchala jsem za dveřmi, jestli už jdou nebo ne. Pokud šli, už jsem byla ve skříni, ale pokud ne, tak jsem zklamaně čekala.

  Ale když jsem na nějaké akci a čerti si mě odchytnou, také to není nic příjemného. Už se mi to stalo, tak vám to budu vyprávět. Jednou jsme šli na akci s čerty a já jsem se schválně postavila až dozadu, ale abych viděla i na to představení. Jenže jak jsem tam tak s napětím čekala, najednou u mě byla čertice. A já se hrozně lekla, protože ke mně přišla zezadu.

  vyrobte si laskavé čerty

  Čert s meruňkovým krkem.Čerta si můžete vyrobit i jako ozdobu ze sušeného ovoce. Návod najdete v Alíkovinách. Zvlášť pokud máte mladší sourozence nebo kamarády, tak jim takovou ozdobou určitě uděláte radost. Navíc čert ze sušených švestek má jednu velkou výhodu: nikdo se ho nebojí!

  Tak se mě ptala, jestli jsem byla doma hodná, a já jenom slaboulinkým hláskem řekla, že jo. Ale rodiče řekli, že někdy taky zlobím (vlastně já fakt zlobím), takže mě práskli. Ale ta čertice si mě nevzala, protože prý mají v pekle dětí už dost, ale říkala, že pokud se peklo vyprázdní, tak tam půjdu, jestli se nepolepším! Letos jdeme na tuto akci znovu, tak už se teď trochu bojím...

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (44)

  Příspěvek z 18. prosince 2009 v 17:45.
  NIKUK v něm napsal:

  JE TO OD VÁS HNUSNÝ

  Víte co nevím jak by ste tento článek napsali vy jaá bych to asi nenapsala náhodou mně se ten článek líbil a taky by vám nebylo příjemný kdyby vám někdo k vašemu článku říkal jak je hnusný všichni mají články hezké a pokud se vám nelíbí tak to sem nepište protože tím kazíte povídání o čertech!!!!!!!!!!!!!12
  děkuju7

  Příspěvek z 14. prosince 2009 v 18:27.
  Luciš1 v něm napsal:

  jsou zábavní já jsem se smála

  letos k nám ve třídě přišli čerti a vzali mě na chodbu. Ale nezlobím. Ale smála sem se tam. Bylo to tam srandovní. Sice mě jenom práskli koštětem, ale byla jsem ráda, že mě tam vzali, protože jsem se tam bavila. Tak se jich nebojte, mikuláš přece nenosí copy. A čerta nezažene jen tak malý štěkající pes, jako je ten můj.25

  Příspěvek z 11. prosince 2009 v 18:00.
  Kakt v něm napsal:

  Reakce na Radeček-6-6-7:

  nebyly to úkoli ze školy ale z hudební nauky a sousedka byla hudebnice...77