Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chybami se člověk učí

  vydáno  •  kamarádi
  Co se může stát, když člověk nedodržuje pravidla? Mám s tím zkušenost, protože jsem kdysi jedno důležité pravidlo porušila.

  Ilustrační foto, © AP

  Určitě si každý z vás přečetl pravidla chování na Alíkovi. Já je četla taky, ale přesto jsem jedno důležité pravidlo porušila.

  Jednou jsem se jako obvykle přišla podívat, co je tu nového. Přečetla jsem si několik článků, vtipů a zašla jsem si do klubovny. Seznámila jsem se s klukem, říkejme mu třeba Pepa. Měl podobné zájmy jako já, podobně vnímal určité věci jako já a celkově jsme si „sedli“. Vypadalo to, že by z nás mohli být kamarádi, šeptali jsme si strašně dlouho.

  Alíkovo důrazné varování

  Jakmile vám někdo navrhne, abyste odešli komunikovat mimo Alík.cz, jste přímo ohroženi. Okamžitě ukončete komunikaci a ohlašte uživatele správcům.

  Snaha o převedení komunikace na nechráněnou stránku (Facebook, Skype a jiné) je jednoznačnou známkou nekalých úmyslů. Zkušení agresoři z vás pak snadno vylákají důvěrné údaje, s jejichž pomocí může následovat vydírání, vyhrožování a další jednání ohrožující vaši bezpečnost.

  Je jedním ze základních pravidel Alík.cz nepřevádět komunikaci mimo střežený prostor webu. Děti neumějí rozeznat potenciální rizika, proto vám s vaší bezpečností ve vašem zájmu pomáháme.

  Mělo mne varovat, že občas nakousl nějaké téma, které mi nebylo příjemné. Například se mě začal vyptávat, jaký typ kluků se mi líbí a podobné věci. Stejně jsem nebezpečí nezaregistrovala ani když mi nabídl, abychom si šli povídat na nějaký internetový soukromý chat.

  Poslal mi odkaz a já na něj klikla, přestože je to v Alíkových pravidlech zakázáno. Ocitla jsem se někde s ním úplně sama a najednou se proměnil.

  Začal mluvit o sprosťárnách, posílal mi odkazy na nevhodné obrázky s tím, že je to jen obrázek z filmu, o kterém jsme se původně bavili na Alíkovi. Dokonce mne opakovaně žádal o fotku. O nahou fotku.

  Teprve v té chvíli mi došlo, v jakém nebezpečí jsem se ocitla. Rychle jsem stránku zavřela a vymazala jsem ji z historie procházení, abych se na ni už nikdy nemohla dostat. Cítila jsem se hrozně, naletěla jsem podvodníkovi a kvůli porušení pravidel mi na Alíkovi smazali účet.

  Faktem ale bylo, že jsem si od té doby vždy pečlivě rozmýšlela, jak se na internetu chovat.

  Po nějakém čase jsem si na Alíkovi založila účet nový. Jsem pevně rozhodnutá, už nikdy tu chybu neopakovat a radím všem, kteří si můj článek přečetli, opravdu pravidla dodržujte, je to pro vaše dobro.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 9. září 2016 v 7:06.
  Barbarlola v něm napsala:

  Reakce na lukasf:

  Děkuji :)
  Ono spíš bylo těžké odhodlat se a vůbec o tomhle tématu psát, ale považovala jsem to za důležité a tak je to tady.:)

  Příspěvek z 6. září 2016 v 17:25.
  lukasf v něm napsal:

  krásný článek!

  moc pěkný článek,určitě sis s ním dala dost práce 2616