Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chytlo mě pečení. Zkuste to taky

  vydáno  •  Volný čas doma · Vyrábíme
  Dřív jsem se doma věčně nudila, ale teď jsem si našla koníčka. Je to pečení. Nejdřív to vypadalo složitě, ale věřte, že to nic není.

  (ilustrační snímek), © Alík

  Mamka jednou chtěla, abych jí pomohla upéct bábovku. Tak jsem to zkusila. Mixovala jsem těsto a podobně. Docela mi to šlo. Když jindy naši odjeli na nákup, rozhodla jsem se, že je překvapím. Našla jsem si hrníčkovou kuchařku a v ní heslo "Bublanina". Všechno jsem si nachystala a dala se do práce.

  Nejdřív jsem smíchala mouku a moučkový cukr, pak přidala prášek do pečiva a trochu vše promíchala. Do směsi jsem rozklepla vajíčka a vyndala si mixér, protože bylo třeba všechno umixovat. Přilila jsem olej a mléko a snažila se těsto zpracovat tak, aby v něm nebyly hrudky. Když jsem měla těsto nachystané, nalila jsem ho na vymazaný a vysypaný plech.

  Ve špajzu jsem ještě našla zavařené broskve (kupované), které jsem chtěla dát do bublaniny, ale nastal problém - konzerva mi nešla otevřít. Proto jsem se trochu pořezala, ale bublanina nakonec vyšla a já jsem ji strčila do vyhřáté trouby.

  Když se rodiče vrátili, byli mile překvapení a udělalo jim to radost. Od té doby hodně peču, třeba jsem své kamarádce upekla k narozeninám kakaový perník. Všichni si pochutnali. Možná byste to měli taky zkusit - je to sranda a vůbec nevadí, když se zašpiníte.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  Příspěvek z 24. února 2011 v 11:50.
  sely v něm napsala:

  pečení

  s mamkou pečeme cukroví.nejradši peču opilce.v únoru jsem měla narozky a s mamkou jsme dělali dort.sama peču štrudl s jablkami.

                                         10vaření10je10super101

  Příspěvek z 12. února 2011 ve 21:50.
  Anucha v něm napsala:

  Reakce na Horse-BarushQa:

  To není správná věc pořád jenom jíst a jíst

  Příspěvek z 12. února 2011 ve 21:48.
  Anucha v něm napsala:

  VVAAřřEEnníí

  1010supr