Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chytlo mě vyšívání - pro kamarádky zbytečná piplačka

  vydáno  •  Volný čas doma · Vyrábíme
  Kamarádky někdy nechápou, proč mě baví vyšívání. Prý je to práce pro babičky a zbytečná piplačka. Ale mě baví vytvářet nový obrázek, který se mi líbí, vlastníma rukama. A jak jsem se dostala právě k vyšívání?

  Jehla, nit, © Profimedia.cz

  Když jsem ve druhé a třetí třídě chodila do školní družiny, měli jsme tam jednu moc hodnou už dost starou paní družinářku, která nás děvčata učila plést a háčkovat. Nosila nám na to svoje klubka vlny a taky jednou přinesla děrovanou látku na vyšívání - kanavu. Vzhledem k tomu, že i ráda kreslím, tak jsme si s tou hodnou paní družinářkou nakreslily zatím jen nějaký jednodušší obrázek (já kytičku) a vyšily jsme si ho barevnými bavlnkami.

  Později jsem v trafice při prohlížení časopisů narazila na časopis Malování jehlou. Byly tam moc pěkné obrázky - návrhy na výšivky a podobně. Koupila jsem si ho a řekla si, že některý z těch hezkých obrázků taky zkusím vytvořit. Tak mě to chytlo.

  Vyšívám hlavně křížkovým stehem a to s vyšívacími bavlnkami (jen na některé větší obrázky, třeba květiny ve váze, používám vlnu). Někdy jsem si vyšila i malé kvítky okolo výstřihu jednobarevného trička, aby nebylo tak obyčejné. Taky jsem si stáhla do počítače program Artopik, abych si mohla vytvořit předlohu v počítači a nemusela pořád počítat čtverečky a oka podle obrázků. Navíc si sama rozpočítávám čtverečky z předloh v časopise Malování jehlou nebo Rozárka.

  Pár menších obrázků s krajinkami jsem dala mamce a babičce k svátku. Říkali, že se jim líbí. Taťka na některé udělal i rámeček a pověsil je doma v předsíni na zeď, takže když k nám přijde návštěva, hned si prohlíží moje ruční práce. Na některé se můžete podívat i vy v minialbu na konci článku.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (56)

  Příspěvek z 3. ledna 2011 v 18:32.
  Theanulenenkač v něm napsal:

  líbí se mi......

  4 mě se líbí vyšívání 2525252525 ale neumím to :DDDDDDDD5

  Příspěvek z 7. listopadu 2010 v 16:55.
  helisa v něm napsala:

  Reakce na minimisa:

  asi vyšívat ne?

  Příspěvek z 7. listopadu 2010 v 16:54.
  helisa v něm napsala:

  vyšívání-bezva věc

  Moc ráda vyšívám.Nechápu lidi,kterým se to nelíbí.Je to 471010101019212425 a všichni se diví18 že to umíte