Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čím je mi kamarádství?

  vydáno  •  kamarádi
  Nikdy si o dobrý kamarády neříkej, přijdou sami. A možná ve chvíli, kdy to nejmíň čekáš.

  Sebelepší přátelství nezaručuje, že se dá změnit v lásku., © Profimedia.cz

  Přátelství, znamená to pro mě velmi mnoho. Už několikrát jsem si říkala, že kamarády nepotřebuji, že to zvládnu všechno sama. Nepotřebuji nikoho, kdo by mi stál za zády. Život zahrnuje spoustu věcí a mě připadalo, že tohle se dá vynechat. Ale nedá. Je to součást života samotného.

  Člověk se nedá posoudit podle toho, jak vypadá. I když první, co o člověku zjistíme, je vzhled. Celkový dojem. Kamarády nemusíme hledat, jsou blízko, ale stávají se jim až po bližším poznání. Podle toho, jak na nás zapůsobí. Jestli nezapůsobí, tak je proste ignorujeme. A nebo se pak začneme chovat tak, jak se nám to na nikom nelíbí. A tím myslím přetvařování. Tohle je zrádná věc.

  A i člověk, který si hraje na velkého přítele, může být zrádce. Slova by měla vycházet ze srdce. Jenže se to nedá zjistit v pravý čas. A jestliže zapůsobí a chová se podle našich představ, tak potom ho začneme brát jako kamaráda. Ale když jsem ze všeho nejvíc potřebovala kamarádství, tak nebylo. Otočily se ke mně všichni zády a nechali mě se v tom všem utápět samotnou. Avšak pořád tu byl někdo, koho mám a vím, že mě nenechá samotnou.

  Ale od tohoto největšího přítele jsem slyšela jen několik slov, ve významu: „Změnila ses, běž za někým jiným.“ Zamrzelo to. Bude to bolet dlouho, ale pořád tady jsou ti, co mi říkají žij. Dýchej za nás. My ti věříme. Nejde o počet přátel, ale o jejich kvalitu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Babu176 v něm napsala:

  Přátelství

  Bez kamarádů to prostě nejde ,mě to připadá jako když jsem odříznuta od světa:
  Mám kamaráda který tento rok vyšel zdevítky dokonce sem sním chodila potom sme se rozešli kůli mému bratrovi a půl roku sme se spolu nebavili den před vysvědčením sme se zase začali bavit .druhý den mě po vysvědčení obejmout a řek zěse mu bude moc stýskat a zě za mnou příde podívat do školy když mi to říkal tak mi vběhli slzi do očí a začala sem brečet brečela se asi ještě tři dny !!!! teď vím zě je přátelství nadevše!!!!
  444

  Příspěvek z 28. června 2014 ve 23:48.
  Janak02 v něm napsala:

  přátelství

  máš pravdupřátelství je důležite16

  Příspěvek z 22. června 2014 ve 20:31.
  LiškaLíza v něm napsala:

  Přátelství

  Moje nejlepší kamarádka šla na gymnázium. Málem jsem se nervově zhroutila. Znamená pro mě hodně. Závidím jejím spolužákům, že ji vidítéměř každý den. Já jí mohu vídat třeba jen jednou v týdnu. Píšeme si emaily, ale není to ono. A já marwa jí pořádně poznala teprve minulý rok...
  Přátelství je důležité. Lidé si neuvědomují jeho cenu.