Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čištění přírody a pomoc Salemovi

  vydáno  •  Příroda · Ekologie · Prázdniny · Soutěže
  Jednou jsem se svými kamarádkami - Zuzkou, Jančou, Markétkou a Luckou jela na kolech kolem malé lesní studánky. Chtěly jsme se z ní napít, protože tam byla vždy nejčistší voda. Zjistily jsme však, že studánka je strašně špinavá. Bylo v ní moc bahna, listí a co hůř, petlahve a konzervy. Jak to lidé mohou udělat?!

  Ořechy patří mezi oblíbené pochoutky veverky obecné. , © Radkaa

  S kamarádkama jsme se rozhodly, že ji vyčistíme. Sundala jsem si rukavice na kola a rukama jsem začala vyndávat bahno a listí. V lese se válela igelitka, tak jsme do ní naházely konzervy a petlahve. Najednou jsem uslyšela nějaký zvuk, ale holky ne. Nechala jsem je čistit a šla se podívat za zvukem. Měla jsem trochu strach, ale kdybych se podívat nešla, bála bych se víc. Nic jsem nenašla.

  Znáte hrdinu?

  Připomínáme, že se blíží uzávěrka letošního kola projektu Dětský čin je 25. září. Více na www.detskycinroku.cz
  Když jsem se vracela, na zemi ležela malá veverka. Chudinka asi spadla ze stromu. Rozhodla jsem se, že zavolám kamarádky a nějak jí pomůžeme. Holky okamžitě přiběhly a hned jsme se začaly domlouvat, co s ní uděláme. Já jsem řekla, že s ní nesmíme moc hýbat, co kdyby měla něco zlomeného.

  Opatrně jsme ji přesunuly na moji mikinu a zabalily ji. Jedna z kamarádek zavolala svému taťkovi, který je ochránce přírody a on hned přijel k nám a veverku si odvezl. Týden jsme se o ní bavily a kamarádka říkala, že se hodně rychle uzdravuje. Po pár dnech mi Zuzka zavolala, že jdou veverku vypustit zpátky do přírody a jestli nechci jít s nimi. Jasně že jsem šla. Salem-tak jsme veverku pojmenovali, se nejdřív bála, ale pak se rozběhla, vylezla na strom a už byla šťastná. Tak jsme pomohly přírodě a Salemovi.

  Dětský čin roku

  Příběh, který poslala Tereza Syslová ze Žďáru nad Sázavou, získal ocenění v letní soutěži Hrdina letních prázdnin, kterou vyhlásil server Alík.cz ve spolupráci s projektem Dětský čin roku.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 14. října 2011 ve 14:00.
  peta v něm napsala:

  veverka

  myslím že jste veverce pomohly25

  Příspěvek z 10. října 2011 v 18:35.
  __-Gabriela-__ v něm napsala:

  Tereza Syslová

  No tak já vám moc děkuju za názory :) zítra (11.10.) ke mně do školy přijde nějaký redaktor udělat rozhovor :) mám trému :D ale bude to OK :) těším se :) a co vy? psali jste taky nějaký článek? :) Mimochodem sluchátka už mám doma :) jsou super :) Philips & O´neill :) miluju je!! :)

  Příspěvek z 10. října 2011 v 18:33.
  __-Gabriela-__ v něm napsala:

  Reakce na 123katka123:

  Díky moc :) zajímavé to je, ale nejen to :) člověk by to neřekl, ale vzala jsem si z toho hodně...hlavně to, že kdyby tam nebyly kamarádky, nevím co bych dělala :) Tereza Syslová :)