Alíkovina

Člověče, nezlob se

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Jednou jsem dostala domácí úlohu na téma Co pro mě znamená domov. Dlouho jsem přemýšlala. Napadalo mě například: Rodina, veselí... Mamka mě při tom dumání najednou zavolala, jestli si nezahraju nějakou hru. Budem hrát Člověče, nezlob se!, řekla mi. Souhlasila jsem, ale ne příliš nadšeně. Tuhle hloupou hru totiž nemám ráda.

Člověče nezlob se, když ti nepadne šestka, © Radkaa

Vždycky jsem si myslela, že takováhle hra je jen pro malé a že by vůbec neměla zatěžovat ty starší. Ale když se nad tím zamyslíte, je to dost podobné, jako v našem životě. Každý má své figurky. To je jako rodinka...

Každá taková rodinka má svůj domeček a snaží se dostat do lepšího domečku. Vždy, když se na rodinku usměje štěstí a hodí 6 na kostce, rodinka si může nasadit a tím má větší šance se dostat do vysněného lepšího domečku.

Člověče, nezlob se.

Cestou jí to ale znemožňují rodinky protihráčů - když figurku dohoní, tak jí vezmou naději na nový domeček a vyhodí ji z hrací plochy, jako je to i v normálním běžném životě. A vše je jen o štěstí, jak si zrovna kdo stoupne.

A co vy? Taky si myslíte, že je Člověče, nezlob se hloupá hra pro malé?

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (68)

Příspěvek z 26. srpna 2018 v 15:57.
Antiruf v něm napsal:

Každá taková hra nás asi naučí se umět ovládat a snažit se znovu a znovu to nevzdávat. A to je dobře, ale v dnešní době tych to bral jen jako krátký odpočinek před důležitější činností pro život, jako je hraní na hudební nástroje, učení se třeba jazyků atd. Co tak při hraní s mamkou mluvit anglicky, tak jak to někdy dělá můj táta.

Příspěvek z 25. srpna 2018 v 15:11.
číča800 v něm napsala:

není to pro malý děti

Příspěvek z 5. dubna 2012 v 19:03.
poppy v něm napsala:

dobrá hra

Mě se tahle hra líbí a baví mě, ale nemam na ní čas jí hrát...425