Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co byste měli vědět, než si pořídíte andulku

  vydáno  •  Zvířata · Mazlíčci
  Stejně jako mnozí další, i já mám doma dva malé mazlíčky. Jsou to andulky. Tyto malá štěbetající stvořeníčka vám doporučuji. Nikdy se s nimi nenudíte. Ti, kteří by si také chtěli pořídit andulku tak ať čtou dál.

  Co by nemělo chybět v kleci?

   Klec by v žádném případě neměla být malá. Nemělo by tam chybět pítko a krmítko. Jedno krmítko na zrní a druhé na písek. Pokud si koupíte andulky dvě, doporučuji dokoupit ještě jedno krmítko na zrní. Já jsem poprvé měla také jen jedno krmítko na zrní, ale pak se moje andulky začali hádat, tak jsem musela dokoupit nové. V kleci by také neměly chybět hračky. Například houpačka, zrcátko ze zvonečkem, žebříky. Do klece byste andulkám měli dát také kost. S její pomocí si andulky brousí zobák. Do klece přidejte také nějaká bydýlka, na kterých budou andulky spát.

  Co andulky jí a co jim slouží jako pamlsky?

  Hlavním jídlem andulek je zrní. Pamatujte, že jaké zrní u vás ochutnají poprvé, takové už budou jíst napořád. Když jim koupíte jiné, tak ho nebudou jíst. Nebo to jiné zrní budete muset smíchat s tím jejich stálým zrním. 

  Pamlsky

  Andulky mají moc rády proso, ale nesmějí se ho přejíst. Andulky mohou proso tak jednou za dva dny a to v malém množství. Andulky mají také moc rády ovoce,  například jablko, hroznové víno a další.

  Další vybavení do klece?

  Andulky se také moc rády koupou. Máte dvě možnosti: buď andulkám koupíte ve zverimexu plastovou vaničku nebo jim můžete jednoduše udělat vaničku ze zelí.

  Co byste měli andulce dopřát každý den?

  Andulkám byste měli dopřát každodenní let po domě. Já si je vždy vezmu do pokoje a všelijak si s nimi hraju. Andulky by neměli lézt po koberci, mohl by se jim tam zaseknout drápek.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  GreefMan v něm napsal:

  @trdýlo Ano hodí...

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Já bych řekla že i jo ale nevím

  Příspěvek z 22. listopadu 2018 v 9:09.
  trdýlo v něm napsala:

  Zdravím, hodí se tato klec pro andulku? www.zooo.cz/klec-big-ara-i-520x320x650mm-P7652/