Alíkovina

Co dělají děti u hasičů?

vydáno  •  Volný čas venku · Sport · Rodičům · Čtenáři píší Alíkoviny
Každý má jiné záliby. Někdo pořád jen sedí u počítače, někdo lyžuje, někdo jezdí na kole. Mým koníčkem je hasičský kroužek. Je to celkem neobvyklá záliba. Někteří z vás nejspíš ani netuší co si pod tím mají představit.

Bambiriáda v Praze, květen 2007, Střelecký ostrov, © Radkaa

Když se řekne hasič, skoro každý si představí požár. Kolem je spousta červených vozů a lidí, kteří se snaží uhasit oheň. Jenže tohle my - děti - dělat samozdřejmě nemůžem, ani dělat nechceme.

A co tedy děláme? Trénujeme různé disciplíny a pak mezi jednotlivími družstvy soupeříme. Disciplín je dohromady šest. V každé se dělá něco jiného. Někde běháme s vodou, někde jenom tak spojujeme hadice a ostatní nářadí. Je dokonce disciplína, kde běháme lesem několik kilometrů a na stanovištích plníme úkoly.

hasiči a děti

Taky bys rád chodil/a mezi malé hasiče? Zkus stránky Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – Úsek mládeže.

Někomu tohle přijde asi jako úplná blbost, ale někoho to baví. Já osobně do hasičského kroužku chodím už hodně dlouho.

Hasičskému sportu se věnovali rodiče i sestra, takže by se dalo říct, že jsem tam chodila už od narození. Ale soutěží se účastním až od 6 let. Dřív se soutěžit ani nemůže, pokud nepočítam přípravku. To jsou děti, které chodí do školky, ale tu my ve vesnici, kde bydlím, nemáme. 

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (27)

Příspěvek z 24. srpna 2009 v 10:08.
sparťan12 v něm napsal:

SDH Stolín

hasiči jsou good sport :)

Příspěvek z 15. srpna 2009 v 15:14.
Daniela1712 v něm napsal:

hasici

taky nastevuju hasicsky krrouzek.....Uz jako  mala jsem byla jako jeden hasic protoze jsem s hasici vyrustalaaa.....A hrozne me to bavii jako ale je fakt ze nekteri nevi ani co to....My jezdime hodne na souteze a minuly rok jsme se dostali i na republiku....Jako je to snad ten nejlepsi krouzek co znaam a taky je tam hodne sranda.....444

Příspěvek z 10. srpna 2009 v 8:33.
sparťan12 v něm napsal:

Reakce na www-jangczpjeng-blog-cz:

jo je to pravda třeba taková Jásenná tam děti kouří a je jim alespoň 13 a ta vedoucí je podporuje. Jsou to pěkní ...