Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co dělat, když máte rodiče učitele?

  vydáno  •  Škola a poznání · Rodičům · Rodina
  Mít rodiče jako učitele má určitě své výhody i nevýhody. Maminky jsou většinou méně přísné, ale najdou se i výjimky. Pokud bydlíte ve velkém městě nebo dojíždíte do větší školy, kde je nad dvacet učitelů, zas takový problém to není. Pokud ale chodíte do venkovské školy, kde je učitelů méně, může se stát, že svého rodiče budete mít na nějakou hodinu. Co pak dělat?

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Rozhodně byste se měli domluvit s rodiči, aby se nestalo, že jim začnete vykat a oni se budou strašlivě divit. To by byl trapas. A nebo by naopak rodič začal vykat vám a vy byste byli tak vyjevení, že byste třeba nevěděli, jak odpovědět.

  Taky se všechno hned dozví, takže nebudete moct nic zatajovat. Výhoda je, že se nikdy nebudete muset bát, že nemáte peníze na lyžák nebo podepsané úkoly. Stačí za nimi prostě dojít do kabinetu. Lepší případ ale je, když máte rodiče učitele na jiné škole, než chodíte vy.

  Ze své osobní zkušenosti bych řekla, že je to dokonce velká výhoda. Když si totiž nevíte s něčím rady, klidně vám pomůžou. Můj taťka učí matiku a fyziku a už mockrát mi pomohl. Zatím jen s matikou, ale když bude potřeba, určitě pomůže i s fyzikou!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Inecka-slunicko

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (46)

  Příspěvek z 26. dubna 2009 v 19:31.
  kohoutak07 v něm napsal:

  hra na školu

  já nemám. 5 ale můžu jí mít jak učitelku ve hře na školu. 21 nemislím ten pořad "za školu".

  Příspěvek z 25. dubna 2009 v 16:48.
  Bajíček v něm napsal:

  jak můe učitel dítěti vykat

  žejo jak může učitel vykat d´ítěti tomu jse jenom tyká ne učitel dítě ti a vykat to jsem neslyšela a když máte rodiče na supl jako ještě jsme nikdy neslyšela že by jim děti vykali moje kámoška měla mamku na supl a já jsem jí mohla tykat

  Příspěvek z 18. dubna 2009 v 8:36.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na čoki789:

  ale neni prosim tě učitel ti může dát facku hezky za dveřma aby tó nikdo neviděl naš euž dala 3 klukům ale jako můžeš si děla to co chceš samodřejmě že mě ji mmaka facku moc nedává ale neni to horší já se vždycky bojim když něco provedu aby mě učitelka neposlala za  dveře  atam mi by dala facku ale já si mylsim když jsme měli na supl tu mojí kamaradčiný mamku tak ona si dovolovala co chtěla a nevinadala jí a mě by tak ne moje mmaka no je to super je mít