Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co dělat, když nechápu probíranou látku?

  vydáno  •  škola

  Někdy se prostě semele spousta věcí a ani ti, kteří učivo vždy bez problému pochopí, narazí na háček. Tak se to stalo i mně.

  Co dělat, když nechápu probíranou látku, © PIXABAY

  Byla jsem dlouhou dobu nemocná a ve škole zatím začali probírat násobení a sčítání s odmocninami a já to nebyla schopná pochopit. Seděla jsem nad tím a lámala si hlavu, ale potom jsem si řekla, že mnohem účinnější bude, když s tím něco udělám a nebudu se to jen snažit pochopit.

  Probádejte internet!
  V dnešní době je na internetu zkrátka všechno! Stačí, když si zadáte název požadované látky a proklikáte se všemožnými praktickými i teoretickými texty. Určitě naleznete spoustu online cvičení, pouček i dalších všemožných věcí. Pokud se vám ale nechce hledat, na konci článku vám dám odkazy na různé stránky.

  Nebojte se říct o pomoc!
  Je nejspíš jasné, že učitel za vámi domů nepřijde, aby vám látku vysvětlil, ale i tak máte spoustu možností. Ne každý tuto výsadu má, ale pokud bydlíte s někým, kdo by vám mohl pomoct (starší sestra, mamka,...), tak si mu řekněte. Není nic jednoduššího. Další možností je požádat spolužáka nebo spolužačku. Pokud netrpíte nakažlivou chorobou, jistě vám rádi pomohou. A navíc třeba získáte nového kamaráda, se kterým si budete povídat o knihách!

  Opakování je matkou moudrosti!
  Platí to u slovíček do angličtiny, příkladů do matematiky nebo nové gramatiky v češtině. Zkrátka opakujte a opakujte a věřte, že se vám pak bude o tom učivu i zdát!
  Přehledně všechno rozepište a sepište!
  Uvedu příklad na vedlejších větných členech v češtině. Nejdříve napíšete, jaké všechny existují. A potom k nim budete přidávat, jak je poznáme, jak se značí, příklady ve větách, k čemu se vážou. A tak to jde u všeho. Pokud si nemůžete zapamatovat pár slovíček, není nic jednoduššího, než si je napsat na kartičky a oblepit s nimi okna, zdi i dveře. Budete je mít stále na očích a váš mozek si to tak lépe zapamatuje.

  Zkuste se k učivu vracet!
  Víte, co je lepší, než sedět tři hodiny v sešitech a rvát si z té nudy vlasy? Učit se deset minut každou hodinu. Mám to vyzkoušené. Když jsem se učila periodickou tabulku prvků, napsala jsem si všechny prvky na kartičky a vždy po nějaké době kartičky vzala a dvakrát nebo třikrát je projela. Brzy jsem byla hotová a mohla se věnovat jiným věcem - těm zábavnějším.

  A tady už jsou ty slíbené odkazy:
  1. www.e-matematika.cz/ (něco z matematiky pro žáky základních, středních i vysokých škol)

  2. www.onlinecviceni.cz/exc/list%5fsel%5ftopics.php (čeština a matika pro základní školu)

  3. dumy.cz/ (vlastně úplně všechno)

  4. www.pravopisne.cz/ (češtinářské základy pro všechny)

  5. www.jazyky-online.info/ (čeština, angličtina i další jazyky)

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 1. ledna 2019 v 19:37.
  Rodé v něm napsala:

  SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!

  Příspěvek z 6. února 2018 v 9:59.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  klobáska: Já vím, že je učitel povinný látku žákovi vysvětlit. Neříkám, že to každý nedělá. Jenže vždy se najde někdo, kdo ti prostě nepomůže a může být sebelepší učitel. A to i když se zeptám slušně.
  Jinak všem opět děkuji, jsem ráda, že se vám článek líbí. :)

  Příspěvek z 6. února 2018 v 0:03.
  amandamesa v něm napsala:

  Na zakladce jsem bohuz vic veci jak v matice cestine a dalsich nedokazala pochopit nechapu dodnes... At jsem se snazila jak jsme chtela proste to neslo. Rodice to neznali treba to v matice a spoluzaci se me stitili delali zle sikanovali takze jich sem se ptat nemohla. A at to ucitele vysvetlovali dokola tak ja proste ne a ne pochopit