Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co dělat, když se nudím?

  vydáno  •  volný čas doma · tvoření · knihy

  Často se nudíš a nevíš, co dělat? Myslím, že ti tento článek poradí. Dám sem pár tipů, jak nudu zahnat. Ať už sám/sama nebo s kamarády či rodinou.

  Kreativita, © Vysa318

  S rodinou (případně s kamarády)

  Zkuste něco vyrobit
  Je plno článků, kde je napsané, jak co vyrobit. Zkuste si nějaké pročíst a určitě si něco vyberete. Jako příklad si můžete vyrobit třeba nějaké záložky do knížek.

  Zahrajte si nějaké hry
  Ať už deskové hry, tak i venkovní nebo počítačové. Lepší jsou ale nějaké jiné než počítačové. Nebo si dejte nějakou soutěž, případně si vyrobte vlastní hru.

  Vyrazte ven
  Můžete se projít, projet na kolečkových bruslích, na koloběžce nebo na kolech. Samozřejmě možností je více. Nějakou cyklostezku nebo parčík v okolí určitě najdete!

  S kamarády

  Uklízejte si společně pokojíky
  Můžete se domluvit a s úklidem si navzájem pomoct. Třeba první uklidíte u jednoho z vás a pak u toho druhého, třeba další den.

  Blíží se někomu z vás narozeniny? Naplánujte oslavu!
  Sedněte si společně nad papír a dejte se do přemýšlení. Jak bude oslava vypadat? Co se na ní bude dělat? Kdo všechno tam bude? Co se bude jíst/pít?

  Vytvořte si něco, co bude jen vaše
  Zkuste si vymyslet nějaký svůj pozdrav, tanec nebo třeba šifru (tajné písmo), kterou zvládnete rozluštit jenom vy.

  A co můžeš dělat sám/sama?

  Uklidit/vyzdobit si pokoj
  Vylepšit si pokojík můžeš čímkoliv, ať už třeba nějakými papírovými ozdobami či lapačem snů. A určitě všechny dekorace lépe vyniknout, když budeš mít krásně uklizeno!

  Něco si vyrobit
  Dole máte na vyrábění pár videí, ale můžete zkusit i něco z vaší hlavy nebo třeba z nějaké knížky s nápady.

  Číst si
  Nemusí to být jenom povinná četba do školy, můžeš si číst i jen tak pro zábavu. Já osobně bych doporučila třeba tyhle knížky:
  Charlie: Kotě, které zachránilo život

  Kniha Charlie, kotě co zachránilo život

  Vánoční překvapení

  Kniha Vánoční překvapení

  Nebo Harry Potter, Zachráněná lištička, Sára (Kniha první, Kniha druhá a Kniha třetí) atd.

  Cvičit
  Je spousta cviků, které tě zabaví, protáhnou a uděláš i něco pro své zdraví. Můžeš zkusit třeba jógu, na Youtube najdeš spoustu videí, která ti poradí hromady možností.

  Přebrat si oblečení
  Určitě v šatníku budeš mít nějaké malé oblečení nebo oblečení, které se ti už nelíbí. Jestliže už to nosit nebudeš, vyřaď to. Uvolníš si tím místo a pokud není oblečení zničené, můžeš ho dát třeba mladšímu sourozenci nebo odnést s rodiči do kontejneru na oblečení pro děti z Klokánků (zařízení pro děti v ohrožení) atd.

  S někým si zavolat
  Určitě máš kontakt na nějakou kamarádku/kamaráda, se kterou/kterým jste si dlouho nevolali. Zkus mu zavolat, určitě bude mít radost. Nebo můžete zkusit videohovor, při kterém se i uvidíte. Můžeš ale samozřejmě volat i kamarádům, se kterými se vídáš běžně.

  Připravit se do školy
  Nachystej si učebnice na stůl (když je on-line výuka), nějak pěkně si ozdob nebo polep třeba sešity, ... Můžeš si také barevně podtrhat důležité věci v nějakých poznámkách, uvidíš, že ti pak učení půjde lépe.

  Pomoct s něčím mamce, taťkovi nebo sourozencům
  Určitě je spousta možností, s čím rodině pomoct. Mamce třeba v kuchyni nebo s úklidem, taťkovi v dílně nebo s nějakým vylepšováním domova, sestře/bráchovi s učením, úklidem hraček nebo si spolu můžete i pohrát.

  Udělat si seznam cílů, které chceš do konce života/roku/měsíce/týdne stihnout
  Pokud se ti to nechce vytvářet a máš tiskárnu, můžeš si vytisknout nějaký připravený To Do List, což je papír právě na úkoly a činnosti, které chceš stihnout. V dnešní době si na internetu najdeš cokoliv, ale můžeš si ho pochopitelně i vyrobit sám/sama, podle vlastní fantazie.

  Hrát si s domácími mazlíčky
  Máš-li domácí zvířátko, můžeš sis s ním pohrát nebo o něj více pečovat. Jestliže žádného živého mazlíčka nemáš, můžeš si vzít klidně i plyšáka a starat se o něj.

  Luštit křížovky, osmisměrky, sudoku...
  Určitě najdeš doma nějakou knížku s různými hlavolamy, hádankami nebo čímkoli podobným. To tě zabaví a zároveň tě to donutí trochu přemýšlet.

  Co volím já?

  Já osobně mám nejradši vyrábění, ale poslední dobou už moc nevím, co vyrábět, prošla jsem celý YouTube a Pinterest a už nemůžu nic najít. Také si čtu, momentálně tu knihu Charlie: Kotě, které zachránilo život, už jsem skoro na konci, v jedné části je to smutné, asi 3 kapitoly, ale zbytek je šťastný a veselý.

  Přiznám se, že nejsem úplně ta, co každému pomáhá, někdy mám opravdu super náladu a pomůžu s čímkoliv (což je třeba jednou za měsíc), ale většinou jsem zavřená v pokoji. Do školy se nějak moc momentálně nepřipravuji, protože je on-line výuka, pokud mám hodinu od 7:40, tak vstávám v 7 h. Moje silná stránka není ani přebírání oblečení, to většinou dělám tak nějak s mamkou.

  Zde přikládám ještě pár inspirací:

  U tohoto videa nepoužívám kokosový olej, ale obyčejný, co najdu doma. :-)

  Možností je spousta, vypsala jsem tu jen pár.

  Omlouvám, se že videa na vyrábění jsou spíše pro holky, pro kluky jsem nenašla, ale myslím, že si tam kluci můžou také něco vybrat, není tam psáno, že je to jen pro holky nebo že to musí být růžové. Stačí mít trošilinku fantazie.

  Doufám, že vám můj článek alespoň trochu pomohl. Budu ráda, když mi nedostatky nebo hodnocení napíšete do diskuze.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 29. února v 10:18.
  Postel08 v něm napsal:

  Moc hezky napsaný článek ok

  Příspěvek z 26. února ve 14:37.
  Slaygirl v něm napsala:

  Tu knihu vánoční překvapení mám a hezký článek

  Příspěvek z 31. srpna 2022 ve 22:21.
  Vysa318 v něm napsala:

  :-c To byl tak dlouhý? :D