Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co dělat, když se nudíš o prázdninách?

  vydáno  •  Volný čas doma
  I když se celý školní rok na prázdniny těšíme, stejně se o nich můžeme nudit. Někdo nemá prarodiče, ke kterým by jel, jeho rodiče chodí do práce, anebo kamarádi odjeli na dovolenou. Co teď?

  Ilustrační snímek, © Alík

  Konečně prázdniny! Všichni se na ně těšíme, ale vím, že hodně lidí je nakonec stejně prožije u televize nebo počítače. Ale jde to i jinak. Zkusit něco nového, zábavného. Vyzkoušej jeden z mých nápadů, určitě se pobavíš a další den můžeš vyzkoušet zase něco jiného, anebo rovnou vymyslet něco sám/a. 

  1. Udělat vlastní limonádu.  Když je opravdu horko, přijde k chuti, navíc do ní můžeš přihodit všechno ovoce, co doma najdeš. Můj oblíbený recept: Do sklenice nalij pomerančový džus, trochu perlivé vody, kousky jahod a pomeranče, plátky limetky a citrónu a led. A máš hotovo! Tahle limonáda je zdravá a osvěžující, můžeš přidat i lístky máty nebo jiných bylinek. 

  2. Napiš knížku. Napsat krátký příběh není tak těžké, jak se zdá. Až budeš mít dobrý nápad, vymysli si postavy (klidně si je nakresli, přemýšlej, co mají rádi, jak se oblékají...) a teď už ti stačí jen sešit a tužka nebo počítač a hlavně bohatá fantazie. 

  3. Vyrob si něco hezkého do pokoje. Rozhlédni se po svém pokojíčku. Nechtělo by to něco nového? Na moje oblíbené dekorace potřebuješ jen několik prázdných skleniček od marmelády, temperové barvy a dobré nápady. Nejdřív sklenice umyj teplou vodou, aby na nich nebyly etikety. A teď můžeš tvořit. Vyber si jakoukoliv barvu, a maluj zevnitř, aby se barva rychle nepoškrábala. Nakonec můžeš ozdobit korálky, stužkou nebo krajkou. Do skleniček můžeš dát květiny, tužky nebo třeba prstýnky, prostě cokoliv, co tě napadne. 

  4. Postav si zahradní domeček. Nebo skrýš, to je jedno. Je to skvělá zábava, a až budeš mít hotovo, můžeš se tam jít schovat, když si budeš chtít odpočinout, anebo tam pozvat kamarády. Nemáš zahradu? Tak si vyrob bunkr doma! Prostě vem dvě židle nebo křesla, otoč je zády k sobě a přetáhni přes ně deku. Hotovo! Bunkr si můžeš ozdobit, dát na zem polštáře nebo deku. Můžeš si v něm číst, poslouchat hudbu nebo klidně spát. 

   5. Uspořádej představení. Až dopíšeš svůj příběh, můžeš si zahrát na režiséra a rovnou s kamarády zahrát podle tvé knížky divadlo! Ale můžeš klidně využít jinou divadelní hru nebo příběh, který napsal někdo jiný. Až s kamarády hru nazkoušíte, sežeňte si kostýmy, udělejte si bláznivé účesy a naličte se. Na představení pozvěte rodinu a ostatní přátele. Když budete za představení vybírat vstupné, můžete za vydělané peníze jít na zmrzlinu! 

  6. Upeč sušenky. Existuje spousty různých receptů, které jsou snadné, levné i rychlé. Můj oblíbený recept: potřebuješ jedno vejce, hrneček arašídového másla a med. Vše smíchej dohromady, přidej kousky ovoce, čokolády, kokos... Cokoliv co tě napadne. Udělej malé placičky na pečící papír, peč asi 7-8 minut. Nech vychladnout. 

  7. Jdi ven na celý den a foť. Co dodat? Počkej, až bude hezké počasí, aby si měl/a hezké fotky a světlo a jdi. Můžeš projít celé město nebo vesnici, foť přírodu, domy, kamarády, zvířata... Takhle si uděláš na prázdniny hezkou památku. 

  8. Jdi na koupaliště. Nebo do vlastního bazénu, jestli máš zahradu. To je prostě ten nejlepší nápad, když je opravdu, opravdu horko. Zavolej kamarádům nebo jdi sám/a. Potom můžeš zajít na zmrzlinu nebo do cukrárny, po celém dni plavání pořádně vyhládne! 

  9. Vyrob si nové tričko. Potřebuješ jen staré tričko, nejlépe bez obrázků, nápisů atd. Můžeš ho obarvit, popsat, pomalovat, nebo prostříhat. Vyrob si třeba třásně nebo ustřihni rukávy. Prostě si ho ozdob, jak chceš. Ušetříš tak hodně peněz za nové tričko, a navíc si můžeš být jistý/á, že stejné na nikom jiném neuvidíš! 1

  10. Jdi do kina, na piknik, na kolo. Prostě kamkoliv, kam chceš. Třeba jen na procházku nebo na pouť. Hlavně si užij zábavu, protože prázdniny utíkají opravdu rychle a za chvílí nás zase čeká škola! 

  Tak to bylo 10 nápadů, které můžete o prázdninách vyzkoušet. Je škoda je strávit u počítače, ne? Vymysli další nápady a plány, a napiš do komentářů, co děláš o prázdninách ty, nebo jestli si něco z mého článku už vyzkoušel/a. Ahoj!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 28. července v 17:34.
  Eliana7 v něm napsala:

  Co k tomu dodatokok

  Příspěvek z 9. srpna 2015 v 15:50.
  anniesweetheart v něm napsala:

  Reakce na Verye:

  Moc děkuju 19

  Příspěvek z 9. srpna 2015 v 9:07.
  Verye v něm napsala:

  Co dělat, když se nudíš o prázdninách?

  Super 10 tipů, určitě je vyskouším26444444