Alíkovina

Co je LARP?

vydáno  •  Volný čas venku
Dříve jsem si kupoval jeden nejmenovaný časopis a v rubrice o PC hrách jsem našel úplně malou zmínku. Ve stručnosti se jednalo o text: ,,Chtěli byste si někdy zahrát PC hry naživo? Tak se podívejte na tyto stránky:"

Někteří komparzisté si stěžovali na tíhu brnění a drátěné košile. "Na sluníčku se cítím jako okapová roura," postěžoval si například Pavel Němec z Horní Smrčné., © MAFRA

Byl tam  uveden odkaz na české LARPové fórum. Něco jsem si našel tam, něco někde jinde. LARP mě natolik zaujal, že jsem ho začal hrát.

A co je vlastně LARP?

LARP je zkratka pro Live Action Role Play jde o to, že účastníci LARPů jsou oblečeni do kostýmů a bojují s měkčenými maketami středověkých zbraní. Boj s těmito zbraněmi připomíná vzdáleně historický šerm.

U LARPU je i dramatická část, u které hráči hrají jako v divadle své role. Rozdíl je v tom, že u LARPU se improvizuje. Nemá žádné diváky, hráč hraje sám pro sebe a své spoluhráče.

LARP se dá dělit na:

  • Bitva
    Nepotřebujete žádné herecké umění. Prostě se hráči rozdělí do dvou táborů a pak se řežou zbraněmi hlava nehlava.
  • Svět
    Vyžaduje malé herecké umění. Jako u bitvy se hráči rozdělí do několika táborů, ale hrají i s dialogy ve vytvořeném světě doplněném o souboje. Existuje i tzv.
  • Dřevárna
    Jedná se víceméně o tip hry Bitva s nastíněným příběhem a postavami.

Je to velká zábava a můj koníček. Hraji již dva roky a baví mě to čím dál víc. Mám brnění několik zbraní a jako nejnovější přírůstek i luk.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 15. listopadu 2013 v 16:40.
Alcielle v něm napsal:

Dobré

Jo, to zní fakt super, někdy bych to ráda zkusila. Já dělám historický šerm, přiznám se, že jsem zatím na žádné bitvě nebyla...a zas, fantasy šerm je něo úplně jiného než ten historický, už kvůli tomu, že se tam drží jasných pravidel odívání, kdežto na fatasy, tam si vlastně můžeš vzít co chceš, ne?