Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co je pro kluky nejhorší? Když je obere holka

  vydáno  •  Sport
  Jmenuji se Eliška a jak lze poznat s nadpisu, dnes to bude o fotbale. Většina lidí se domnívá, že fotbal mohou hrát jen kluci a když už ho hraje holka, že to neumí. To není pravda a já jsem toho důkazem. Začala jsem hrát ve 3. třídě teď jsem v 6. a umím to lépe než někteří, co hrají fotbal třeba sedm let. Jak to tedy bylo?

  Ženský fotbal: Sparta - Slavia - ŽENSKÉ DERBY. Fotbalistka Sparty se sice ocitla na zemi, její tým však proti Slavii uspěl. Sparta zvítězila 2:1., © Dan Materna

  Jednoho dne jsem se šla podívat na trénink starší přípravky FC Baník Zbýšov. Jejich trenér mi řekl, ať si příště přijdu zahrát, když mi to půjde, vezme mě. Tak jsem přišla, byla jsem nervózní, hlavně ze spoluhráčů. Všichni říkali: „Co ta tady dělá? a „Holka? To jako vážně?!“ a podobně. Začalo se tedy hrát a mně to kupodivu šlo. Po tréninku za mnou přišel trenér Michal a já jsem zjistila, že mě vzal. 

  Byla jsem šťastná. Chodila jsem na tréninky a za měsíc i na zápasy. Odehrála jsem jednu „půl sezónu“ a věřte nebo ne druhou půl sezónu jsem byla kapitán. Tak jsem hrála další sezónu, chodila na turnaje.

  Na konci sezóny jsme jeli na přátelák a zakončení na Zastávku, tam se domluvilo, že se Zastávka a Zbýšov spojí. Další den jsem jela se Zastávkou na turnaj do Ořechova a ten také vyhráli. Dalším úspěchem pro mě bylo, že jsem vyhrála nejlepšího hráče turnaje. Teď hraji za starší přípravku a mladší žáky. Kapitán sice nejsem, ale i tak jsem hlavní hráč, což jsem si já nevymyslela.

  Takže jestli chcete hrát fotbal, je jedno jestli jste kluk nebo holka, záleží na tom jak se k tomu postavíte. A víte, co je pro kluky nejhorší? Když je obere holka.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 31. března 2018 v 10:30.
  Dříteňačka5 v něm napsala:

  Já hraju fotbal 8 let a ano když jsem odehrála jednoho kluka v zápase rozbrečel se a trenér ho stáhnul ale teď už musím skončit protože mi bude patnáct a z klukama hrát nemůžu a když jsem chtěla hrát s holkama tak odvoz to kazí protože nemůžu jak bych tam dojela takže s tim musim seknou s toho už se fakt nedostanu že musím skončit s fotbalem😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢

  Příspěvek z 7. března 2015 v 9:51.
  Tereza136 v něm napsala:

  Reakce na EllaCZ:

  Aha :D já nemám přehled, znám jen tamten u Čáslavi :D

  Příspěvek z 6. března 2015 v 17:59.
  super-cool v něm napsala:

  AHOJ

  PODLE MĚ BY FOTBAL MOHL HRÁT KAŽDÝ KDO CHCE A NEMĚLO BY SE BRÁT OHLED NA TO KDO JE KLUK NEBO HOLKA A JESTLY MÁ TALENT4JÁ HO HRÁLA DVA ROKY A BYLA JSEM VE DRUŠSTVU ŠKOLIČKA5
  BYLA JSEM  TAM NEJSTARŠÍ OSTATNÍ BYLY O DVA ROKY MLADŠÍ,HRŮZA15