Alíkovina

Co je to anatomie?

vydáno  •  Volba povolání

Víte, co to je? Já vám to vysvětlím. Možná někdo víte, co to je, možná ne, v článku se to dozvíte.

Kostra, © IAOM-US

Anatomie je obor nejčastěji biologie, který se zabývá popisem člověka, zvířat, květin... Možná vás mate původ slova, anatemnō znamená řecky rozříznout, a jelikož se jedná nejčastěji o vnitřní popis těla, tak to vysvětluje vše. Ne každý se v anatomii vyzná, je velice těžká, hlavně na vnitřní orgány (ano, ty základní jsou lehké, ale obor se zajímá více do hloubky a tím je to těžší).

Toto studium je dobré pro ty, co chtějí být např. lékaři nebo zdravotníky. K tomu musíš ale umět latinu, která je v tomto oboru důležitá. Latina podle mě není ani tak těžká... Ale užije ji opravdu jen ten, který se bude zajímat o toto téma (anatomie, lékaři atd...) nebo podobné povolání.

Nejčastěji asi uslyšíš o anatomii těla člověka či zvířat. V anatomii člověka je mnoho různých orgánů, které ani třeba ty neznáš, to není tak, že máš popis např. ruky, je tam nejméně 20 výrazů.

Pokud si budeš chtít vyzkoušet něco z anatomie, můžeš to udělat tak, že si vytiskneš nějaký obrázek části těla, a to zkusíš popsat. Nemusíš jen lidského, můžeš to zkusit na zvířecím těle – třeba na pavoukovcích. Já jsem to zkoušela na anatomii páteře (jen obecně) a docela mi to šlo. Můžeš popsat třeba jen 4-8 orgánů, ne 20! :-D;-D

Autorka: (13 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 4. května 2018 ve 21:36.
Barčíkm v něm napsala:

Julča05: Ahoj, díky;-).
Měj se hezky. $>
Farmář12
Ahoj, každý to nemusí pochopit;-D:-D.
Měj se hezky;-).
krutolep
Ahoj, někdo si ten článek přečte, protože neví co to je, a někdo kdo to ví tak si ho číst nemusí:-D.
Měj se hezky;-).
DžungaráčekChlupáček: Ahoj, to je dobrý že se zajímáš o medicínu a anatomii;-):-), myslím si, že toho Víš hodně (o tomhle tématu):-3
Měj se hezky.$>

Příspěvek z 2. května 2018 v 18:30.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Suoer článek, o medicínu i anatomií se zajímám

Příspěvek z 2. května 2018 v 10:16.
krutolep v něm napsal:

Hezký, ale tímhle článkem jsem si uvědomila že musím z alika vypadnout a to rychle protože nevědět co je to anatomie bych musela být malí dítě, no jo ten čas leti ;-) neber to jako urážku;-)