Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co je to motokros?

  vydáno  •  Sport
  Ahoj, to jsem já, Aneta, která psala o mém snu - motokrosu. V diskusi, kterou můžete ještě vidět, mi napsal (a) Trovertun, že bych měla motokros třeba popsat. Moc mu nebo jí za to děkuji a teď tedy píši.

  Ahoj, to jsem já, Aneta, která psala o mém snu - motokrosu. V diskusi, kterou můžete ještě vidět, mi napsal (a) Trovertun, že bych měla motokros třeba popsat. Moc mu nebo jí za to děkuji a teď tedy píši.

  Motokros je nebezpečný sport, který se jezdí na tzv. terénních motocyklech. Jezdí se v terénu - tedy na hlíně, blátě a někdy i písku. Motocykl má pneumatiky s menšími krychličkami pro lepší průjezd terénem. Sedlo je takové hrubší a delší, aby se mohl jezdec posouvat. Řidítka jsou široká dostatečně. Trať by měla mít i nějaké skoky, lavice nebo špičky.

  A teď pár rad pro ty, kteří by se chtěli motokrosu věnovat naplno:

  1. Vždy, když jedeš na první rozjížďku, si vyber vhodné pole nebo prostranství, kde žádné skoky, ostré zatáčky nebo výjezdy nejsou.
  2. Určitě nejezdi sám. Pro dobrý začátek potřebuješ trenéra. Stačí si zadat na internetu „motokrosová škola“ a hledat. Dobrého trenéra také najdeš na mxshopcepelak.cz, kde ti bude trenér vždy k dispozici.
  3. Taky potřebuješ motocykl. Terénní motocykly zase jednoduše najdeš na webu, nebo je nabízí mxshopcepelak.cz. Motocykly se řadí podle tvého věku nebo výšky. Tady to máš rozepsané: 4 - 7 let 50 ccm, 8 - 10 let 65 ccm, 11 - 15 let 85 ccm, 16 - 19 125 ccm, 20 - 100 let 250 a 450 ccm.
  4. Obrať se vždy na někoho zkušeného.

  Pokud máš ohledně toho nějaké otázky. Pište do diskuze. Tak... Motokros má MMČR, ME a MS. Tak se těším, jestli mě někde podpoříte a otázky do diskuze nebo do mé pošty! Jinak znovu děkuji Trovertun, že mi to připomněl a ahoj!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  anet_06 v něm napsala:

  Reakce na hlavatka:

  Díky, že se mne zastáváš. Jsi dobrá. Jsi skvělá.

  anet_06 v něm napsala:

  Tak já jsem blbá, jo?

  Hele, tak, abych ti to vysvětlila, firefli, na motokros nosíš helmu, asi 50 chráničů, brýle, rukavice, dres, kalhoty. A ještě se na motorce nikdo nezabil, jo?!
  Souhlasím s Konemy, že motokros se dá dělat i bezpečně. A jestli nevíš, firefli, že je to můj sen, takže ty mi do toho nemáš co kecat. Tato diskuze není zbytečná, ale pro tohle jo. Jestli se se mnou chceš dál hádat, tak do pošty, jo?! Nebudeme tady ostatním kazit diskuzi.1212121212121255555555111111

  Příspěvek z 11. prosince 2016 v 10:18.
  hlavatka v něm napsala:

  Pro fyrefli

  Ahoj, jestli si myslíš, že je blbá, tak se docela dost mýlíš.To by mohla rovnou sedět doma na zadku a nic nedělat, protože ten kdo nic nedělá ten nikdy nic nezkazí.