Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co jsou to outlines? Jak na ně?

  vydáno  •  Volný čas doma
  Slyšely už jste pojem outline? Ano? Chtěli byste je taky kreslit, ale pomalu nevíte, co to je? Tady najdete pár typů ode mě!

  Co jsou to outlines? Outlines je fotka, kterou v jedné z aplikací o kterých vám za chvíli napíši obkreslíte, potom fotku smažete a vznikne vám obrys. Zní to jednoduše? To jsem si taky myslela!

  Aplikace na outlines - Adobe Draw (používám já) - Autodesk Sketchbook - Ibis Paint X - Náčrt. Je jich možná více, ale tohle jsou ty, které znám já.

  Způsoby outlines

  • Obtahovací - (to jsou ty o kterých jsem psala na začátku) Mohou být barevné + černé
  • Překapávací - upřímně o tomhle druhu vám nic moc neřeknu, protože jsem zatím zůstala u obtahovacích.

  Jak dlouho outline trvá? No, mně většinou 1,5 - 3h. Nějaké Outlines někdy i 10-15 minut. Záleží na tom, jakou fotku si vyberete.

  Rady - Když budete používat štětce s malou tloušťkou bude outline vypadat pracněji (taky bude) a profesionálněj. Vlasy nedělejte ani husté ani řídké. Často si kontrolujte obrys, jestli vypadá tak jak má. Na vlasy používejte tloušťku 0,5 - 2,5. Na celý outline používejte stejnou tloušťku štětce

  Rady z aplikace Adobe Draw - Jak si zkontroluji obrys? Napravo máš tři čtverečky - na prostřední 2x ťukneš. Jak měnit tloušťku štětce? Stačí se podívat na levo a tam uvidíš tloušťku štětce, podržíš a tloušťku zmenšíš tahem dolů a šířku obráceně. Jak změnit barvu? Koukni se zase na levo a tam uvidíš barva. Ťukneš a pochopíš. Jak stínovat? Koukni se (opět) na levo a tam máš překrývání. Barvu ponechej a překrývání sniž. Jak vybarvit? Vyber si barvu a potom jenom podrž na místě, kde to chceš vybarvit. Pozor! Místo, které chceš vybarvi,t musí být celé ohraničeno barvou, kterou chceš vybarvovat - nesmí být ani malinká mezírka!

  Inspirace. Inspiraci k outlinům najdeš na internetu - Tumblr Girls nebo obkresli svoji fotku. Taky můžeš kreslit YouTubery nebo celebrity. Vlastně cokoliv.

  Instagram. Na instagramu si můžeš vyhledat různé „školy“ outlinů nebo outlinerky. Doporučuji stránku na fotky pro outlines , @photos.for.outlines. Taky můžeš vyhledat pod „outline“, „outlines“ apod.

  YouTube. Na YouTube zadej outline(s) cz. Jak na outlines? a vyjede ti toho poměrně dost.

  Fotka outlinu nahoře je moje - tento outline jsem kreslila já.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  redaktorky v něm napsal:

  Hezký článek 😍 opravdu... Ten outlines je nádherný

  Příspěvek z 10. května 2017 v 18:42.
  radimf v něm napsala:

  pěkný článek! ;-)R^

  Příspěvek z 8. května 2017 ve 12:02.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Zajímavé. Nikdy jsem to nezkoušela.