Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co koupit, než si domů přivezeme pejska, aneb moje výbava pro April

  vydáno  •  Zvířata

  Ahoj, chtěla bych vám tady sepsat, co koupit, než si domů přivezete vašeho miláčka. Já osobně jsem na začátku neměla všechno, co potřebuji teď, proto doufám, že tohle někomu pomůže s prvním nákupem věcí pro pejska.

  Výbava pro April, © qixik

  Popisovat budu podle mého obrázku, takže se při čtení občas můžete mrknout nahoru, abyste si mohli danou věc prohlédnout.

  OBOJEK/POSTROJ
  Myslím, že tohle je jedna z nejdůležitějších věcí. Já mám obojků pět – ten první úplně nahoře vlevo (na obrázku) používám nejčastěji. Mám ho na každodenní nošení a taky, když někam cestujeme, protože je pevný a nemá tu plastovou sponku, která se snadno rozepne. Potom ty dva pod ním (zelený a modrý s tlapkami) používám, když jdeme jen na chvíli ven (třeba vynést odpadky), protože ho dokážu rychle připnout psovi na krk. Další „šátek“ nosíme třeba na nějaké psí akce nebo na návštěvy. A poslední je svítící obojek, který používám v zimě večer.
  Postroje mám dva, ale moc je nepoužívám, aby si April (moje fenka) nezvykala tahat na vodítku.

  VODÍTKO
  Vodítko je taky důležité. Používám z těch všech jenom jedno, a to to modré. Líbí se mi, že je kulaté, a na konci má kroužek, za který se dá připnout karabina. Vlastně někdy používám i to reflexní (žluto-šedé), je to vodítko na běhání, hned vedle je i opasek pro běžce (tedy pro mě).

  KOŠÍK
  Ten je nepostradatelný na cestování MHD, vlakem, autobusem...
  Doporučuji ho psovi ve zverimexu přiměřit. Nekupujte ho dřív.

  VYČESÁVAČ
  Je jedno, jakou bude mít váš pes srst, ale vyčesávač musí mít všichni, i ti krátkosrstí psi.

  NEKLOUZAVÁ PODLOŽKA
  Pro některé psy je koupání ve vaně hrůza. Často se tam melou a snaží se zuby nehty vylézt ven a to je někdy v mokré a klouzavé vaně problém. Proto je dobré koupit neklouzavou podložku, aby si pes něco neudělal.

  OBLEČEK
  Ano, ne všichni mají oblečky rádi, ale my jsme ho koupit museli, protože April byla v zimě na operaci a nemohla běhat a to by na vodítku bez obleku opravdu zmrzla. Samozřejmě koupě oblečku je jen o rozhodnutí majitele.

  MISKY
  Určitě pes musí mít misky dvě. Jednu na jídlo a druhou na pití. Doporučuji takové ty kovové s tou gumou na okraji (nám už ta guma odpadla).

  CESTOVNÍ MISKA
  Když se na obrázku kouknete pod obojky, uvidíte takový divný zelený kruh. Je to složená cestovní miska. Hodí se na výlety, protože, jak vidíte, nezabere skoro žádné místo. Určitě doporučuji nějakou koupit. Vyrábí se spousta druhů, velikostí a materiálů, takže si určitě vyberete.

  DOBROTY
  Hodit se vám budou i psí piškoty nebo jiné mňamky. Když nebudete psa cvičit na pamlsky, tak aspoň jako odměnu (třeba za chození na záchod ven).

  PYTLÍKY NA BOBKY
  Ta trochu horší část u psů je sbírání bobků. Ale musí se to dělat, takže pytlíky nesmí chybět.

  PÁS DO AUTA
  Vlevo úplně dole je černý pás do auta. Na jednom konci má karabinu na zachycení psího postroje a na druhém konci je ta kovová část (stejná jako u lidského bezpečnostního pásu v autě). Rozhodně ho nedávejte psovi na obojek, protože když auto cukne, mohlo by mu to zlomit vaz (doporučuji dávat do auta postroj).

  HRAČKY
  Nejlepší část. Štěňátka musí mít hodně různých hraček, různých povrchů, aby se mohla zabavit a poznávat svět. I větší pejsci jsou samozřejmě hraví. My máme různé balonky, plyšáky, gumové hračky. Já mám nejradši hračky, které slouží ke hře i se psovodem (tedy se mnou). Můj pes je velký závislák na baloncích, proto mám házedlo (vlevo dole pod cestovní miskou). To je super, protože s ním dohodíte dál (pes se víc proběhne), a když je mokro, nemusíte na ten zablácený tenisák sahat rukou a jen ho naberete tím házedlem.

  OSTATNÍ

  • samozřejmě pelech (velikost vybírejte podle toho, jak bude pes velký, až vyroste, ať nemusíte kupovat několik pelechů)
  • kartáček na zuby a psí pasta (Jednou za čas je dobré psovi zuby vyčistit. A někdy je to dobré i pro vás, když venku něco sežere a hodně mu smrdí z tlamy.)
  • psí šampon (existuje spousta druhů, např.: na lesklou srst, proti parazitům, bělící...)
  • kleštičky na stříhání drápků
  • voda na čištění uší a očí
  • pamlskovník
  • nějaký přípravek proti blechám a klíšťatům (PSÍ repelent, antiparazitní obojek, antiparazitní šampon)

  Doufám, že tohle někomu pomohlo. Jestli máte doma něco, co já ne, budu moc ráda, když mi to napíšete do komentáře, abych to mohla dokoupit. Všechny věci, které jsem zde zmínila, najdete na obrázku, takže si je můžete prohlédnout (kromě věcí z „ostatní“).

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 23. března 2020 v 9:24.
  darkness v něm napsal:

  April je krásné jméno :-)

  Příspěvek z 22. března 2018 v 17:36.
  qixik v něm napsala:

  FriedKitten Ano, hlavně když mi to doporučili oba dva veterináři, že?

  Příspěvek z 22. března 2018 ve 13:13.
  FriedKitten v něm napsal:

  Čistit zuby psovi :-D Je to zvíře, nepotřebuje čistit zuby, ten si je očistí sám, když bude něco takového jíst