Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co nám dávají naše zájmy

  vydáno  •  Volný čas venku
  Zamysleli jste se nad tím někdy?Já to nedávno zkusila a zjistila jsem, že díky jednomu jedinému koníčku mám vše potřebné do života.

  Ve svých šesti letech jsem začala chodit do skautu. Byla jsem malá a nechápala jsem smysl toho, co tam děláme. Brala jsem to jako jednu velkou hru. Někdy mě to nebavilo a jindy jsem byla dokonce přesvědčená, že se skautem skončím. Dnes jsem ráda, že jsem to neudělala. 

  Asi před půl rokem odcházel náš vůdce střediska z funkce. Všichni skauti z Nového Města na Moravě mu společně natočili video, ve kterém každý odpověděl na tři otázky. První z nich zněla: "Co vám dal skaut?" Dlouho jsem nad tím přemýšlela a nakonec jsem se rozhodla pro jednoduchou odpověď: "Skaut mi dal všechno." Když jsme se potom na to video dívali, hlavou mi proběhlo mých osm let ve skautu. Od chvíle, kdy mi bylo šest, přes můj první tábor až do dneška. Uvědomila jsem si, že za to, jaká jsem, vděčím skautu. Nemyslím si, že jsem naprosto dokonalá, právě naopak.

  Výčet všeho, co mi skaut dal, by byl hodně dlouhý. Začínal by u samostatnosti, pokračoval by přes dobrý všeobecný přehled, zdravé sebevědomí a kamarády až ke vztahu k přírodě. Další věc, kterou skaut hodně změnil, je můj žebříček hodnot. To jsem pozorovala nejen u sebe. Když jsme ve škole měli sestavit svůj žebříček, já a má kamarádka, která je taky skautka, jsme ho měly podobný. Není to proto, že jsme si podobné, protože podobnou povahu máme i s jinými holkami.

  Zkuste si vyjmenovat, co vám dávají vaše zájmy. Měli jste někdy koníčka, díky kterému máte slušnou fyzičku a zároveň široký rozhled? A k tomu se nebojíte na něco zeptat cizího člověka i v cizím jazyce a obhájit svůj názor? Našli jste partu kamarádů, která vám vydrží na celý život? Partu, která nepije a nebere drogy? Ať už je to jak chce, skaut je podle mě nejvšestrannější způsob, jakým můžete trávit volný čas. Poznáte naši republiku, získáte důležité znalosti do života a spoustu dalšího. Zkuste to.

  Více informací o skautingu v ČR najdete tady: http://www.skaut.cz/

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 15. srpna 2014 ve 12:20.
  Oríšek v něm napsala:

  To je super

  Taky bych chtěla chodit do skautu. Nejsem si jistá jestli mi to mamka dovolí... 8

  Příspěvek z 15. srpna 2014 v 11:09.
  smyčanda v něm napsala:

  skaut

  Taky chodím do skautu.Je opravdu výborný444110