Alíkovina

Co přinesl Modrý slon?

vydáno  •  Kultura
Říká se, že koukat někomu přes rameno není příliš slušné. Ale určitě si vzpomenete, že občas to člověku nedá a k sousedovi v tramvaji, autobuse či ve vlaku se zakouká. Stačí, aby byla v novinách nějaká velká fotka, lákavý titulek a nebo… Já si tuhle vzala na cestu knížku, která je tak akorát do větší kapsy.

A to nejen kvůli rozměru (190 x 160 mm). Ona má i takovou „na omak“ příjemnou obálku. A co teprve uvnitř! Tam je schovaná pastva pro uši (když najdete někoho, kdo vám z ní bude hezky číst) i pro oči. Ale už konečně musím vyzradit, jak se ta knížka, kvůli které jsem málem nestihla včas vystoupit, jmenuje. Název má docela dlouhý a vlastně vám hned představí oba hlavní hrdiny: František z kaštanu, Anežka ze slunečnic.

Autorem textu je Radek Malý, výtvarnou podobu hrdinům dala Galina Miklínová. Kniha vyšla jako 16. svazek umělecké edice Modrý slon nakladatelství MEANDER. Přečtenou ji budete mít napoprvé docela rychle. Vždyť má jen 64 stránek!

Ale věřím, že podobně jako já, si její hrdiny oblíbíte natolik, že si ji uložíte na poličce, kam saháte pro knížky, které se čtou opakovaně, kterými se dá jen tak listovat, které se dají otevřít na kterékoli stránce…

Další zajímavé články:

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!