Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co s šutrama? Vždyť o ně všude jen zakopávám

  vydáno  •  Volný čas venku · Sběratelství
  S rodiči jsme se jednoho pochmurného dne vypravili na zámek Karlova Koruna u Chlumce nad Cidlinou. Shodou okolností byla na zámku výstava - taková směs od všeho. Když jsme si prohlédli zámek, zamířili jsme ke stánkům na nádvoří.

  Achát (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Nabízeli nám všechno možné, od knih přes hračky až po zdravou výživu a magii. Když jsme přišli k jednomu stánku, něco se mi zablýsklo do oka.

  Byly to tři zvláštní kameny. Tak hezké a úchvatné. Fialový, modrý a oranžový. Tam jsem poprvé zahlédla své nejoblíbenější nerosty - acháty. Obcházeli jsme další stánky, ale já měla upřený pohled jen na jeden, na ten s krásnými kameny. Asi si umíte představit, jak to bylo dál. Vybrala jsem si jeden z nich, ten modrý, a přesto že byl šíleně drahý, koupila jsem ho.

  Karlova korunaDoma jsem si přisedla k počítači a začala hledat další nerostné výstavy a informace, co jsem to koupila za kámen. Dozvěděla jsem se, že to jsou acháty. Ale nerostné výstavy? Kde nic tu nic. Sice pár malých výstaviček u Prahy, ale jinak nic. Překvapilo mě to. Našla jsem snad jen jednu prodejní výstavu, která byla poblíž místa mého bydliště.

  Možná si říkáte: "Co s šutrama? Vždyť je najdu na každém kroku!" Ale to není pravda. Když se podíváte na ten nerostný skvost, máte energii a chcete sbírat tu nádheru. Nerosty volají po pozornosti.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (50)

  Příspěvek z 23. srpna 2011 v 18:47.
  terusak v něm napsala:

  a ještě dodám

  mám doma růženín slyšela sem žádné kameny podle znamení neexistují to se jen říká byli jsme v punkevní jeskyni a stavili jsme se v obchodu se suvenýrami a byli tam i krápníkové náhrdelníky a paní to říkala že žádný kámen tvé znamení neříká
                                          no tak čus terusak16

  Příspěvek z 23. srpna 2011 v 18:40.
  terusak v něm napsala:

  Ach ty kameny

  Já kamínky, kameny sbírám byla jsem na táboře a šly jsme kamenitou cestou a já si nesla do tábora v báglu alespon 4 lesklé kameny říkám pravdu mamka řiká at už ty kameny nezbírám mám jich přes 1 krabici22

  Příspěvek z 21. srpna 2011 v 16:52.
  hebalu v něm napsal:

  kameny

  Já mám:Ametyst,Růženín a Opál.