Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co se mi (ne)líbilo na Humbooku?

  vydáno

  I já vyrazila na Humbook. Po téměř půl roce čekání jsem se konečně dočkala. Ještě teď nemůžu uvěřit, že jsem tam doopravdy byla a dlouho budu rozdýchávat to, že tam znovu budu až za rok. Udělat tento festival dvakrát do roka mi vůbec nepřipadá jako špatný nápad. Tedy... minimálně dvakrát.

  Fotografie ke článku Co se mi (ne)líbilo na Humbooku?, © Half-BloodPrincess

  Celý den začal opravdu neslavně. Kvůli brzkému vstávání - z Brna jsem odjížděla o půl šesté a nějaký čas zabralo dopravit se i tam - jsem rozbila skleničku a polila si tričko. Převlékání, uklízení... Autobus jsem stihla jen tak tak. Byla jsem naprosto mimo, že bych nejradši ihned zase usnula, ale nemohla jsem. Za pár hodin měl přece začít Humbook!

  Nevím, co za to mohlo (jestli ta nedočkavost nebo nevyspalost), ale když jsem jela metrem, vedle mě seděla jedna žena, co mi připomínala blonďatou Bellatrix! Ehm... žádné halucinogeny neberu.
  A když jsem konečně stanula před MeetFactory, byla jsem opravdu šťastná. Po asi půl hodině, kterou jsem strávila ve frontě, jsem dostala VIP tašku a mohla vejít dovnitř.

  Po ušatnění (čtu teď Šepotání, tak mě neobviňujte z toho, že vymýšlím vlastní slova!) a použití WC jsem si šla zabrat místo v první galerii na besedu s Fragmentem. Bohužel jsem měla dost špatná místa, ale to jen kvůli špatně zorganizované frontě na knihy. Já totiž nejdříve tak nějak stála v ní.
  Po skončení tohoto bodu programu jsem si rychle zabrala lepší místo a poslala mého ochotného tatínka stát do fronty, zatímco já si chystala otázky na blogerky.

  Těsně před skončením akce jsem se k prodejnímu pultíku konečně dostala a nějaké knihy zakoupila. Odnesla jsem si Dceru, Famfrpál v průběhu věků a novinku Má lady Jane. A poté už následovaly Překladatelské oříšky.

  Všechny tři překladatelky se prezentovaly velice vtipně a mile. Nejvíce mě ale zaujala Magdaléna Stárková, od které mám dokonce podpis! Beseda ukázala, že překladatelství je sice velice zajímavý obor, ale je opravdu náročný a moc si v něm nevyděláte.

  Po překladatelích následovalo něco, na co jsem se těšila úplně nejvíc. Harry Potter! A proto mě moc mrzí, když musím říkat, že mě zklamal nejvíc.
  Sál byl přeplněný, takže se tam nedalo pohnout, natož kouzlit. A rozřazování Moudrého klobouku bylo sice taky skvěle vymyšlené, ovšem mě moc nepotěšilo zařazení do Havraspáru. (Já jsem Zmijozel, jasný?) Taky si mohli vymyslet vlastní test a ne jen stáhnout ten z Pottermore. I přes všechny chybičky to ale mělo jisté kouzlo.

  A abych jen nekritizovala, musím hrozně pochválit místnost, kde jsme si mohli vyfotit knihy, úžasnou atmosféru, naprosto dokonalé diáře ve VIP taškách a v neposlední řadě poslední besedu, kterou jsem navštívila. A to ta s CooBoo. Vše bylo jednoduše a stručně vysvětleno a nebudu lhát, když řeknu, že nejvíce se mi tam líbila ta soutěž. A ještě víc to, že jsem vyhrála! A Zrcadlení je doma!

  Potom už jsem bohužel musela odejít. Humbook byl opravdu skvostný. A co bych pořadatelům doporučila pro příště? Rozhodně větší prostory, lépe zařízené občerstvení a taky trošku vylepšit ten VIP balíček. Našla jsem tam sice ten super diář a knihu, ale kromě toho tam vlastně nic nebylo. Pro tento ročník se tam třeba dalo zakomponovat něco z Harryho Pottera.

  Na závěr musím říct, že i přes všechny mouchy tam příští rok pojedu znovu. I kdyby jen kvůli těm lidem a atmosféře. Navíc jsem se potkala s Reader Appolis, za což jsem moc vděčná. A jak se Humbook líbil vám? Budu ráda, když se podělíte v komentářích!

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 14. prosince 2017 v 15:19.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Budu držet palce, ať vám to vyjde! :)

  Příspěvek z 14. prosince 2017 v 7:43.
  unous v něm napsala:

  Na Humbook jsem chtěla jít nejen letos, ale i loni. Bohužel Praha he daleko :( Příští rok to snad vyjde! :)

  SVETLO v něm napsal:

  Pěkné, na Humbook se příští rok rozhodně dostavím, úplně jsi mě tím článkem na něj nalákala :D