Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co se stane za deset let

  vydáno  •  Budoucnost · Povídky
  Věda, která se zabývá budoucností, se jmenuje futurologie. Tento obor je ale velmi těžký, protože co se stane, lze jen těžko odhadovat.

  Interaktivní roboti RoboThespian, © Engineered Arts Ltd

  Jaké výhody přinese desetinásobná oslava nového roku?

  Podle mě už nebudou auta na benzín a naftu a nahradí je elektrická auta. Dále dojde k rozšíření obnovitelných zdrojů a atomové energie. Namísto papíru bude elektrický papír a knihy budou jenom v muzeích. Další změna se bude týkat robotů, které budou zdokonaleny tak, že v některých profesích nahradí člověka.

  Další novinkou budou hologramy, které vytlačí mobilní telefony. Kromě těchto změn budou lidé bydlet v obydlích, která budou nízkoenergetická, pasivní nebo aktivní.

  Největším „trhákem“ dalšího desetiletí budou ale nebeské ostrovy, které zažehnají globální problém jménem vysoká porodnost a také „zatočí“ s dalšími problémy.

  Co se týče negativ, tak mezi ně bude patřit zhoršující se globální oteplování, rozšiřování pouští a s tím i nedostatek vody.

  Nakonec bych chtěl říct, že ať už bude budoucnost vypadat jakkoliv, tak nejlepší, co pro růžovou budoucnost můžeme udělat, je chovat se dobře k naší matičce Zemi.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 13. dubna 2016 ve 22:29.
  Kozesinka v něm napsala:

  Reakce na Spirit006:

  Peníze jsou jedna věc, ale co životní prostředí? To se ti nezdá důležité?

  Příspěvek z 10. dubna 2016 v 17:07.
  jaxxiee v něm napsala:

  Reakce na bluestone:

  Chudáci co budou za deset let žít! 20

  Příspěvek z 9. dubna 2016 v 18:33.
  Spirit006 v něm napsala:

  Mé porovnání

  Když si porovnám, co je lepší mezi benzínem a elektřinou....dle mého názoru je *čas* (např. potřebujete rychle jet do práce) důležitý, nekupovala bych si auto na elektřinu, někde jsem četla, že se *baterka* (po úplném vybití) nabije do maxima za cca 2 hodiny. Když si koupíte normální auto na benzín, bude to sice asi více peněz (za benzín), ale pokud vám dochází benzín a někde blízko bude benzínka (podle vzdálenosti) je to méně čekání. Toto byl můj* názor na toto téma. (dnešní doba) Omlouvám se, ale zase jsem něco splácala dohromady a nedává to asi smysl, to by nebyla Spirit 19