Alíkovina

Co se učíme na praxi

vydáno

V praktické výuce se učím tři druhy činností, mezi které patří prodavačské práce, činnosti, které souvisejí s prací pomocného kuchaře a trochu i zaměstnání uklízeče.

Místo prodeje, © Rokio

V praktické výuce se učím tři druhy činností, mezi které patří prodavačské práce, činnosti, které souvisejí s prací pomocného kuchaře, a trochu i zaměstnání uklízeče.

Prodavačské práce

V rámci učení na prodavače se učím například práci s pokladnou, podavačské práce, potravinářské zbožíznalství, balení zákusků, doplňování zboží, jak to chodí v obchodních podnicích, objednávku zboží, přejímku zboží, psychologii prodeje, jak se chovat k zákazníkům a další činnosti.

Kuchařské práce

Poněvadž se učím na prodavače - lahůdkáře, tak se učím i základy kuchařských prací, mezi které patří kupříkladu mytí nádobí, řezání na nářezáku, dělání těsta, dělání pizzy, obložení pečiva, krájení papriky a jiné činnosti.

Práce uklízeče

Správný prodavač musí umět i základy uklízení, do kterých spadá například mytí podlahy, zametání, vynášení odpadků, mytí vitrín atd.

Abych to shrnul. Na praxi se neučím pouze zaměstnání prodavače, ale i práci pomocného kuchaře a uklízeče. Pokud chci být dobrým prodavačem, musím ovládat všechny tyto činnosti a v případě, že chci dokonale zvládat tento svůj obor, musím umět i něco navíc a ovládat i základy psychologie.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 19. listopadu 2017 v 10:45.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

To je zajímavý. Tak ať se Ti bude dařit :-);-)