Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co si myslí ostatní?

  vydáno  •  kamarádi
  Chceš vědět, co si myslí tvoji kamarádi? Myslíš si, že tě pomlouvají?

  Courteney Coxová a Jennifer Anistonová v seriálu Přátelé (1994), © © NBC Universal, Inc.

  Pomlouvání, s tímto slovem jsem se setkala už několikrát. Tvé srdce ale dokáže ranit nejenom nepřítel, může to udělat i tvůj kamarád. Nepřítel to dělá naschvál, ale přítel ne. Nepřítel začne šířit pomluvy a přítel je k tobě donáší, aniž by věděl, jak tě to někdy může ranit.

  Já jsem si přestala lámat hlavu s tím, co si o mě myslí druzí a udělala jsem dobře. Kamarádky mě pomlouvaly, byla jsem nešťastná. Nechala jsem to být, ale jedna holka tomu nevěřila. Zeptala se mě, jestli je to pravda a já řekla, že ne, že mě jenom pomlouvají. A doteď jsme nejlepší kamarádky. Pomohla mi, vždy stála při mě a já jí za to moc děkuji.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 17. srpna 2014 ve 21:57.
  a_u v něm napsala:

  Reakce na Neživý:

  Plně s Tebou souhlasím, Tome :)
  Já už na ty pomluvy taky kašlu :D Je to trapné a ani mi to nestojí za námahu, poslouchat to ;)

  Příspěvek z 17. srpna 2014 v 7:06.
  Neživý v něm napsal:

  Pomlouvání také už neřeším.

  Pomlouvání také už neřeším. Jak jsi psala, člověk se z toho trápí a je v blbé náladě. Teď už vím, že nikdo, ani já, není dokonalý, a že mám své chyby, které se ostatním nelíbí a líbit nebudou, tak o nich budou mluvit a zveličovat je za mými zády, až to nebudou jen řeči o mých chybách, ale lživé pomluvy. Předtím jsem si myslel, že nejlepší bude se jim postavit - poukázat na to, že ne vždy je to, co se o mně povídá, pravdivé. A že ostatní tomu nemají věřit. Tím jsem si ale nadělával ještě větší nepřátelství, než jsem do té doby měl.
  A nyní si jich, stejně jako ty, už nevšímám. Když mě někdo pomlouvá a říká věci, které vím, že nejsou pravda, tak vím zároveň i to, že osoba, která je říká, mě ani v nejmenším nezná nebo mě nemá ráda. Otevírám se plně jen lidem, kterým věřím. O těch vím, že pomluvy neříkají, protože je znám - a pokud přece jen vynášejí nějaké skutečnosti nebo si vymýšlejí, asi se to radši nechci nikdy dozvědět. Zbytek, lidi, se kterými prohodím jednou za sto let pár slov, mě nezajímá. Ti ať si říkají co chtějí a komu chtějí, protože člověk, který mě zná, jim neuvěří, a to je podstatné, a pokud jim přece uvěří, alespoň vím, že ten člověk nikdy asi nebyl můj skutečný přítel.
  Přeji pevné nervy a odvahu, kterou konec konců máš i teď. :)
  Měj se pěkně, Tomáš