Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co si přečíst v zimě?

  vydáno  •  Kultura · Knihy · Vánoce
  Zima je tu! A s ní dlouhé zimní večery a studené dny. Co může být lepšího, než v takových chvílích sáhnout po nějaké zajímavé knize? Poradíme ti, jaká by to mohla být...

  Nausika, dívka z Knossu, Ivona Březinová, © Albatros

  Knížka Vánoce z celého světa ti ukáže, jak se slaví Vánoce v různých koutech světa. Co asi dělají v Mexiku? Nebo jaké jsou vánoční tradice v Německu? A jak to vlastně mají v Austrálii? Malý Šimon tě provede po celém světě a stačí mu k tomu jen kouzelná skleněná koule s velkým hradem. Když s ní zatřese, nejen že začne sněžit, ale přenese tě do kouzelného vánočního času kamkoliv na světě. Tato originální hledací knížka je plná obrázků.

  Fotogalerie

  Pro trochu starší čtenáře máme hned tři tipy. Prvním je Nausika, dívka z Knossu. Strhující příběh se odehrává ve starověké Krétě, kde vládne odvaha, ale i vzdor, čest a láska a neustálý boj dobra a zla nejen mezi lidmi, ale i mytologickými bohy. Kalliope se probudila z těžkého snu, který se jí bude zdát ještě mnohokrát. Proroctví kněžky zní, že její dítě bude zaslíbeno Poseidonovu kultu, kde bude tančit s býky. Když se Nausika narodí, její matce je teprve šestnáct let, ale je pevně rozhodnutá dceru před věštbou ochránit. A udělá pro to všechno! Kalliopin šťastný život skončil, dobrodružství Nausiky z Knossu začíná. Sudička Klotho však rozpřádá svou božskou nit osudu dál...

  Opravdu napínavý příběh tě čeká v knížce Rudá královna od Victorie Aveyradové, kterou vydalo nakladateklství CooBoo. Seznámíš se v něm s chudobou sužovanými Rudými - prostými občany žijícími pod krutovládou Stříbrných, špičkových válečníků s božskými schopnostmi. Sedmnáctiletá Mare Barrowová patří mezi Rudé a bere to jako fakt, na kterém se nikdy nic nemůže změnit. Podaří se jí získat práci ve Stříbrném paláci, uprostřed těch, které z duše nenávidí. A rychle odhalí, že navzdory barvě své krve dostala do vínku také jednu vražednou schopnost. Takovou, která může ohrozit a svrhnout vládu Stříbrných. Ale se sílou je nebezpečné si zahrávat. Kdo může v tomto světě rozděleném krví vyhrát?

  Na jednom v zámečku v Čechách žije podivná rodinka. Upíří rodinka! Nejmladší ze tří bratrů Tyrano se ale jako upír moc nevyvedl. Škodit lidem mu moc nejde, špičáky mu nenarostly... Když už rodina neví, co s ním, vystěhuje ho do opuštěné chatky v lese, kde má žít a každý měsíc hlásit, kolik zlých skutků udělal. Jednoho dne Tyranovi bratři omylem unesou lidského kluka Kryštofa. A protože neví co s ním, hodí ho na krk nemehlu Tyranovi, který mu má pomoct najít rodiče a vrátit se domů. Chlapec ale z nějakého důvodu nechce prozradit, kdo jsou jeho rodiče a kde bydlí... Proč? To se dozvíš v knížce Tyrano, dobrodružství českého upíra od Mileny Durkové.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!