Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co skrývá Babiččino údolí?

  vydáno  •  Volný čas venku · Cestování · Česká republika
  Toto údolí v sobě schovává mnoho starých, ale zajímavých památek, jako je třeba roubenka, ve které bydlela babička spisovatelky Boženy Němcové. Nachází se zde i pěkný ratibořický zámek s ještě hezčí zámeckou zahradou, ve které je jezírko s tryskajícím gejzírem.

  Oživlé postavy z knížky Boženy Němcové Babička, mohli návštěvníci vidět v okolí zámku a na Starém Bělidle. , © Ondřej Littera

  V Ratibořicích jsou i další budovy, které však pomalu chátrají, protože se o ně nikdo nestará. Mě například zaujaly sluneční hodiny, které jsou také na jedné z chátrajících budov. Můžete si tu samozřejmě koupit výbornou točenou nebo kopečkovou zmrzlinu, kterou neumí nikdo jiný, než šikovný pan zmrzlinář.

  oživení postav z Babičky

  Ve dnech 8. - 14. června  se v ratibořickém mlýně setkáte s oživlými postavami z knihy Babička. Více informací:

   www.zamekratiborice.cz

  Každý rok se v Ratibořicích pořádá akce pro děti s názvem Pohádkový les, ve kterém děti čekají jen samá dobrodružství. Můžou se zde setkat se strašidly všeho druhu, která dětem uloží nelehké úkoly. Když je však někdo dokáže splnit, čeká na něj v cíli sladká odměna. Neméně oblíbené je každoroční oživení postav z Babičky Boženy Němcové.

  Vidíte sami, že Babiččino údolí se má opravdu čím chlubit. Kdybych sem měla vypsat všechno, co je tu k vidění, seděla bych tu asi do půlnoci. Tak bude nejlepší, když se tam podíváte sami!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 11. června 2009 ve 14:00.
  Fleur01 v něm napsal:

  :o)

  Já jsem tam byla a je to tam fakt krásné... 164

  Příspěvek z 10. června 2009 v 16:01.
  Drahokam221 v něm napsal:

  Ten se ti povedl

  Tak Majdo tvůj článek je hezkej moc,... Taky aby nebyl ty a taková slohařka xD.. Ne fakt se mi líbí a Jana,.. Jentak mimochodem si mi ukradla námět na článek xD....P.S. Kdo tu je ze Skalice se mi pls ozvěte do pošty :)

  Příspěvek z 9. června 2009 ve 20:10.
  čoki789 v něm napsal:

  Babiččino údolí

  Já bych se tam chtěla jet podívat. Asi tam pojedeme. Mohlo by to být hezké.26 
  Hezký článek!!!4