Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co takhle trocha slušnosti?

  vydáno
  Mrzí mě chování dnešní mládeže i dětí. Všimla jsem si, že vůbec nezdraví, chovají se jako hulváti a mluví sprostě (i tady na Alíkovi). Ani trochu se mi takové chování nelíbí.

  Ilustrační foto., © Profimedia.cz

  Copak by se jim něco stalo, kdyby pěkně s úsměvem pozdravili třeba paní prodavačku v obchodě? Nebo pomohli starší paní s nákupem? A to nemluvím o cigaretách. Cestou do školy si klidně jednu zapálí a myslí si, jací nejsou borci.

  Jenže ono je to přesně naopak. To, že si vezmeš do ruky cigaretu, z tebe ještě neudělá "borce". Spíš naopak. Za prvé si ničíš svoje zdraví a za druhé budeš smrdět kouřem. Vlastně je to jen tvoje věc, jestli se dáš na "slušňáka" nebo na "darebáka". Jen své rozhonutí dobře zvaž. Víš, slušnost je v dnešní době vzácnost. Jestli v tém okolí nikdo takový není, tak ukaž, že dokážeš být originální a začni se měnit.

  Ráno na zastávce s úsměvem pozdrav svoje kamarády, také nezapomeň pozdravit pana řidiče v autobuse. Je to přece také člověk. Jestli si tvoji kamarádi budou povídat nevhodnými slovy, zkus jim navrhnut, ať ty výrazy vynechají. Svět bez sprostých slov a se slušností je přece hned hezčí! Když ostatní uvidí, že dokážeš být jiný ty, začnou se dříve nebo později také měnit. Uvidíš.

  Vizitka autorky článku na serveru Alík.cz - Nelili

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (41)

  Pimpánek v něm napsala:

  pIMPOŠ

  No já jsem to jaště nezkusila a ani nechci115

  Příspěvek z 23. září 2009 ve 22:48.
  jája1234 v něm napsal:

  Nechápu to

  Fubec necháou co na kouření všichni vidí. Nikdy sem to nezkoušela a nikdy nebudu a nikdy bych se nebavila s nikým kdo by mně do něčeho takového nutil....vy snad jo?

  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Radeček-6-6-7:

  No to asi nevíš já jsem slyšela učitelky jak si povídali ,že je někdo nechci to tady řikat ,protože by mě alík zablokoval.