Alíkovina

Co takhle trocha slušnosti?

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Mrzí mě chování dnešní mládeže i dětí. Všimla jsem si, že vůbec nezdraví, chovají se jako hulváti a mluví sprostě (i tady na Alíkovi). Ani trochu se mi takové chování nelíbí.

Ilustrační foto., © Profimedia.cz

Copak by se jim něco stalo, kdyby pěkně s úsměvem pozdravili třeba paní prodavačku v obchodě? Nebo pomohli starší paní s nákupem? A to nemluvím o cigaretách. Cestou do školy si klidně jednu zapálí a myslí si, jací nejsou borci.

Jenže ono je to přesně naopak. To, že si vezmeš do ruky cigaretu, z tebe ještě neudělá "borce". Spíš naopak. Za prvé si ničíš svoje zdraví a za druhé budeš smrdět kouřem. Vlastně je to jen tvoje věc, jestli se dáš na "slušňáka" nebo na "darebáka". Jen své rozhonutí dobře zvaž. Víš, slušnost je v dnešní době vzácnost. Jestli v tém okolí nikdo takový není, tak ukaž, že dokážeš být originální a začni se měnit.

Ráno na zastávce s úsměvem pozdrav svoje kamarády, také nezapomeň pozdravit pana řidiče v autobuse. Je to přece také člověk. Jestli si tvoji kamarádi budou povídat nevhodnými slovy, zkus jim navrhnut, ať ty výrazy vynechají. Svět bez sprostých slov a se slušností je přece hned hezčí! Když ostatní uvidí, že dokážeš být jiný ty, začnou se dříve nebo později také měnit. Uvidíš.

Vizitka autorky článku na serveru Alík.cz - Nelili

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (41)

Příspěvek z 11. listopadu 2009 v 18:50.
Pimpánek v něm napsala:

pIMPOŠ

No já jsem to jaště nezkusila a ani nechci115

Příspěvek z 23. září 2009 ve 22:48.
jája1234 v něm napsal:

Nechápu to

Fubec necháou co na kouření všichni vidí. Nikdy sem to nezkoušela a nikdy nebudu a nikdy bych se nebavila s nikým kdo by mně do něčeho takového nutil....vy snad jo?

Příspěvek z 29. července 2009 v 11:54.
Bajíček v něm napsal:

Reakce na Radeček-6-6-7:

No to asi nevíš já jsem slyšela učitelky jak si povídali ,že je někdo nechci to tady řikat ,protože by mě alík zablokoval.