Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co to je, mít štěně v domě

  vydáno  •  Příroda · Zvířata
  Určitě jsi i ty někdy zatoužil po tom, aby ti rodiče koupili štěnátko. Víš ale, kolik starostí tě čeká? Promyslel sis dobře, jestli na něj budeš mít čas?

  Štěně, © Jan Harenčák

  Dobrá příprava ti pomůže poznat vše, co je nezbytné pro chov psa. Je lepší opatřit si tyto informace dříve, než si štěnátko pořídíš. Díky tomu, tě také ono bude brát vážněji.

  Pro dnešního psa je člověk nejdůležitějším společníkem. Kvůli němu opustil kdysi svou smečku. Proto musí každý člověk na sebe vzít zodpovědnost a uvážit, zda je na to připraven. Jestli se na psa bude dívat jako na člena rodiny (příslušníka smečky), a jestli mu může věnovat hodně času. Pes potřebuje cítit blízkost svého "pána".

  Chápat výcvik jako hoby je možné (poslušnost, všechny druhy sportu, výcvik vodičů apod.), ale je velmi sobecké pořizovat si kvůli tomu psa a věnovat se mu pouze při tréninkové hodině jako třeba tenisové raketě. Je nesolidní používat psa jako sportovní náčiní a jakmile zestárne, nebo se z jiného důvodu stane nepoužitelným, vyměnit ho, či ho jenoduše opomíjet. Pokud zneužíváte psa, živou bytost, která s námi dovede cítit jako pravděpodobně nikdo jiný, nelze to označit jinak, než jako nelidské chování! Musíš si uvědomit, že pes není hračka, a že s ním nemůžeš zacházet hrubě. Pejsci se nemůžou bránit a toho někteří lidi využívají.

  Jen tehdy, chceteš-li mít psa po celý jeho život za stálého společníka, jsi schopen pro něj být skutečným vůdcem smečky. Chceteš-li si pořídit psa jen na zkoušku, nedělej to!

  Já sama mám 3 pejsky:
  - jorkšírka - Robínka (2 roky)
  - trpasličího jezevčíčka - Žerýčka (4 roky)
  - a anglickou zlatou kokršpanělku - Sandy (9 let)
  Všechny své pejsky mám strašně moc ráda a také se o ně ráda starám. Když je mi smutno, vždy mi dělají veselou společnost.

  Příště vám napíši, JAK UDĚLAT PSOVI PRVNÍ POMOC.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 27. srpna 2008 v 17:02.
  PESOK75 v něm napsal:

  Reakce na grimli:

  FVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

  Příspěvek z 22. srpna 2008 ve 12:47.
  kacka-panda v něm napsal:

  Reakce na kika20698:

  mas pravdu,jsme na tom stejne,kolik ti prosim te je?

  Příspěvek z 22. srpna 2008 ve 12:44.
  kacka-panda v něm napsal:

  Psi

  Ja Bych taky chtela pejska,ale mama rika ze ne,protoze pres den nikdo doma nebude,protoze ja s brachou jsme ve skole, a ma´ma s tatou jsou v praci,takze si ho budu muset az budu velka koupit sama,a to si musim jeste 10 let si pockat,a to budu mezi tim hodne nastvana,ze ho nemam.tto me stve,sakra!!!!!!!!!!!.1111313135