Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co virus dal a vzal

  vydáno  •  pandemie · zdraví

  Jako věřícího člověka mě v současné situaci napadá – jak je možné, že na nás Bůh seslal nemoc, která ohrožuje naše životy a rychle a nekontrolovatelně se šíří? A co když má tato situace přinést i něco dobrého?

  Rodinná procházka, samozřejmě máme (doma vyrobené) roušky , © notička1999

  Často si říkáme, že se nám nechce na trénink, že se nám nechce doma hrát na hudební nástroj, odkládáme spoustu věcí na později. A teď, když žádné kroužky ani tréninky nejsou, spousta z nás si uvědomí, jak jim bude aktivita chybět a co by za to dali, kdyby zase byla atletika, plavání, hudebka a všechny ty kroužky, na které byli zvyklí.

  Odnaučili jsme se trávit čas v přírodě a místo toho jej často trávíme zalezlí doma nebo v obchoďácích. A teď, když se nudíme a z nudy vylezeme ven, začneme venku trávit více času a užívat si to, přestaneme znečišťovat přírodu, aby nám dlouho vydržela.

  Hodně mladých lidí si neváží starých lidí a spousta dospělých ani se svými rodiči skoro nemluví. Když se budeme muset bát o jejich zdraví a životy, brzy pochopíme, jak jsou pro nás důležití, a povede nás to nyní k dodržování nařízených opatření a do budoucna k práci na zlepšování, budování vztahů se svými staršími příbuznými a v některých případech možná dokonce k pomoci seniorům v domovech apod.

  V dnešní době se hodně potýkáme s nedostatkem doktorů a sestřiček. Na rodičovských sdruženích jsou rodiče na učitele nepříjemní, jako by mohli za problémy jejich dětí oni. Když si rodiče zkusí učit děti doma sami, tak mnohým z nich dojde, jak to mají s dětmi těžké. Doktoři pro nás nasazují životy, což může spoustu z nás motivovat k tomu, abychom si uvědomili, že je to jedno z nejpotřebnějších povolání.

  Příliš netrávíme čas se svými rodinami, často rodinu opomíjíme, spousta rodin se rozpadá.... Najednou tu jsou dny a týdny, kdy jsme zavření doma a odkázáni pouze v rodině jeden na druhého. Je potřeba naučit se spolu vycházet, být tu jeden pro druhého, důležité je si pomáhat.

  Závěrem bych chtěla říct, že možná i přes všechno špatné přinese pandemie koronaviru i něco dobrého. Třeba je to nemoc daná nám na míru.

  Související Alíkovina:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 2. června 2020 v 6:08.
  Grillerka v něm napsala:

  Mě dal Roblox Alíka$> a gartic io

  Příspěvek z 28. května 2020 v 18:17.
  amandamesa v něm napsala:

  Me ten virus veme za chvily praci jinac ho neresim

  Příspěvek z 27. května 2020 v 18:15.
  Beky v něm napsala:

  Ahojky, zajímavý článek :)) Jsem taky věřící BTW. :)