Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Co vše vás naučí oddíl

  vydáno  •  Volný čas venku · Skauti
  Když jsem se ve škole poprvé zmínila o tom, co dělám ve svém volném čase, většina spolužáků si ze mě začala dělat legraci, že jsem zálesák. Ano, je pravda, že s přírodou to má hodně společného...

  22. 2. 1857 - 8. 1. 1941, © archiv

  Do skautského oddílu chodím skoro čtvrtým rokem a baví mě to. Mezi činnosti, které děláme, patří i hodně prospěšných věcí. Například v zimě jsme vyvěšovali ptačí budky naší výroby. Není to jen o práci, ale naučíme se tam plno dovedností.

  Kdo z vás umí třeba uvázat liščí smyčku, lodní uzel, škoťák nebo ambulák? Moc vás asi nebude... Nebo kdo zná morseovku, polský kříž a různé šifrovací mřížky? Děláme toho opravdu hodně. A jednou za rok jezdíme na tábor a na hory. Na táboře se učíme postavit stan, nebo třeba nasekat dříví.

  Více o skautingu

  Najdete na stránkách:  www.skaut.cz

  Teď něco k historii skautingu: byl založen pánem, který se jmenoval Robert Baden-Powell a narodil se roku 1857. Tento pán byl Angličan. Uspořádal první tábor na ostrově Brownsea. Jeho žena Agnes založila roku 1910 dívčí oddíl.

  Antonín Benjamín Svojsík vycestoval roku 1911 do Anglie, aby se podíval na skauty. Roku 1912 už pořádal první čeký skautský tábor v Orlovských lesích a o dva roky později se datuje vznik českého skautingu - založil spolek Junáka. Dívky si musely na svůj oddíl ještě rok počkat.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 12. srpna 2009 v 10:37.
  -e-v-a- v něm napsal:

  Reakce na Billíček:

  No,víš na skautě se neučí jen nejaký uzly ale taky hrajeme hry!!!.Hrajeme vymakané a dobřě vymyšlené hry po celý rok.Dobrá nekdy se učíme jak vázat uzly,morseovku atd... ale neznamená to že hned jsou z nás SKATŮ nějací blázni co se vytahují!!! No ono se taky dá nejak ríkat lidem co si tohle myslí ale proč bych mela na tebe naražet,přece nebudu blbá jako nekdo!125

  kolija v něm napsal:

  skaut

  Skaut mě naučil rozdělávat oheň bez sirek (ale nechci se vichloubat doufám že to tak neviznělo) ale hlavně nové kamarády.  

  Příspěvek z 28. června 2009 v 7:57.
  konikAdca v něm napsal:

  Reakce na -toxic_ladybird-:

  Ty si hodná16