Alíkovina

Co všechno se dá sbírat...

vydáno  •  Volný čas doma
Někdo má sbírku motýlů, jiný si zase potrpí na poštovní známky. Sbírat se toho dá opravdu hodně. A některé sbírky mají velikou cenu!

Série známek pěstitelství - kaktusy byla vydána v roce 2006. Výtvarný návrh Libuše a Jaromír Knotkovi. , © Radkaa

Nejznámější je asi sbírání poštovních známek. Ty stojí větší či menší obnos peněz, jsou na nich různé obrázky a pocházejí z mnoha zemí. Dají se shromažďovat například jen motivy rostlin, zvířat nebo znamení zvěrokruhu.

Turistické známky jsou dřevěné a prodávají se na všelijakých rozhlednách, zámcích a hradech. Každý motiv má své číslo.

Teď hodně lidí sbírá samolepky. Existují na to i speciální alba, ze kterých se dá nálepka zase hezky sloupnout. Určitě jste je už viděli v nějakém obchodě.

Krabičky od zápalek mají mnohdy pěkné obrázky. Jsou na nich třeba draci, nebo kdysi byla série s obrázky Alfonse Muchy.

Kameny mohou být taky zajímavé. A to nejen pro odborníka, ale i pro člověka, který se v nich moc nevyzná. Pěkný kamínek lze najít i na cestě - vůbec nevadí, že doma nemáte acháty nebo jantar. A z takového nalezeného kamínku budete mít určitě větší radost.

Dopisní papíry mají mnoho podob. Můžete si je vyměňovat s kamarády, a když vás omrzí, jednoduše na ně napíšete dopis a pošlete je.

Knoflíky existují snad ve všech barvách, tvarech (hranaté nebo s obrázkem zvířátka už dnes nejsou výjimkou) a velikostech. Kdyby se vám náhodou přestaly líbit, taky jistě splní svůj účel. Výhodou takové sbírky je, že si ji můžete nosit pořád s sebou.

Já sbírám přívěsky se zvířátky. Mám na ně doma krabici, protože na klíčenku by se už nevešly. Kdysi jsem je viděla u kamarádky a chytlo mě to. Teď si je vyměňujeme, hrajeme s nimi různé hry a obě nás to moc baví.
 
Existuje samozřejmě ještě spousta dalších sbírek, které tady nebudu popisovat. Ani by se to do Alíkovin nevešlo. Doufám, že se vám něco zalíbilo a budete se tomu věnovat. A pokud ne, tak že se vám můj článek líbil. 

Vizitka autorky článku na Alíkovi 2piskoty

Další zajímavé články:

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (40)

Příspěvek z 2. května 2018 v 18:30.
Natyna1003 v něm napsala:

Já sbírám placky a takové ty gumové náramky jestli si je pamatujete. A chystám se sbírat Funko pop figurky (Harry Potter). Vím asi si řeknete: Vždyť Funko pop je blbost jen nějaký kus plastu. Jenže ty postavičky jsou tak hrozně roztomilý$>

Příspěvek z 1. května 2018 ve 21:33.
Farmář12 v něm napsal:

Hezký článek ale došlo mi doma místo na věci :-|

Příspěvek z 13. srpna 2009 v 18:58.
jelito v něm napsal:

Pohledy

Já sbírám pohledy a nejvíc si vážim toho z Keni,který mi poslala jedna holka z ADRY.Jo a taky mi připadá zajímavé sbírat propisky od různých firem.4 10