Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čokoládový Alík: Jak jsme se hledali v prosinci 2017

  vydáno  •  Soutěže · Co nového u mě!

  Hledání mé maličkosti na různých koutech webu Alík.cz je u konce, výherci Alíkovy adventní soutěže jsou vylosováni, nikdo mě již nechce sníst, protože všichni baští cukroví. Zbývá ocenit vytrvalé pátrače.

  Vítězové adventního kalendáře 2017, © Koalík

  Dobrodružnější adventní období jsem ještě nezažil... a to je co říct, protože já, čokoládový Alík, existuji už skoro jeden měsíc! Od prvního do posledního otevření kalendářového okénka adventního kalendáře jsem byl napnutý, říkal jsem si: „Schoval jsem se dobře? Co když mě najdou? Sní mě? Nebo dají přednost šanci něco vyhrát? A co si vyberou? Věcnou cenu, hru, nebo kačky?

  Nakonec vlastně nevím, kolik lidí se mě pokusilo sníst, ale nikomu se to nepovedlo. Jestli si někdo z vás oslintal displej, nijak jsem to nepocítil a váš chuťový zážitek také zřejmě nesplnil očekávání.

  Moje úkryty

  Musím uznat, že naprosto nejlepší ochranu čokoládovým zvířátkům nabízí Chuck Norris. Stránka se vtipy o něm byl naprosto špičkový úkryt, většina lidí si mě tam 9. prosince vůbec netroufla hledat. Pokud příští rok začátkem prosince zjistíte, že máte doma úplně prázdný adventní kalendář, je to tím, že jsou všechny čokoládky schované v bezpečí u Chucka. Protože v roli texaského četníka uchrání nejen čokoládového Alíka. :-)

  Ochránce Čokoládového Alíka

  Nejhorší úkryt byl na seznamu soutěží. To vlastně ani nebyl skutečný úkryt, prostě jsem si tam lehnul pod menu a usnul... a pak do mě celý den postupně víc jak sedm stovek lidí dloubalo a chtělo slyšet trumpetu (ta byla soutěžní heslo pro 7. prosince).

  Hodně jsem vás také doběhl, když jsem si tady zřídil účet a schoval jsem se poslední pátek před Vánoci na své vlastní vizitce. Proběhl jsem se po celém Alíkovi – okomentoval jsem Alíkovinu, založil pár nástěnek, vložil vtip, dokonce jsem i odpověděl v poradně – ale stejně si mě spousta lidí nevšimla. Nebo je nenapadlo mrknout na moji vizitku. Nebo mě na ní přehlédli. Měl bych se asi naučit štěkat. :-)

  Nejzábavnější úkryt jsem si našel těsně před Štědrým dnem, kdy jsem strávil celých 24 hodin v klubovně u stolu Alík. Občas jsem si s vámi povídal, občas jsem byl duchem nepřítomný, ale heslo jsem ochotně sděloval každých pár minut.

  Jednou jsem se také ukryl na stránce Jak mám najít Čokoládového Alíka v kalendáři?, koukal jsem, jak mě hledáte. Zaujalo mě, že první dny si v té nástěnce lidé povídali, jak je moje hledání jednoduché, uprostřed soutěže si naopak říkali, jak je těžké mě najít, a ke konci se debata velmi vyostřila. Část lidí příliš ochotně vyzrazovala, kde jsem, jiná část lidí je za to pak chtěla asi sníst, nebo nevím co. Prostě to najednou bylo drama. 8-o

  Losování a výhry

  Hodně soutěžících se ptalo, jakým způsobem jsou určováni vítězové. Výherce pro každé kolo vybral los.

  Bylo možné, aby stejný člověk vyhrál ve dvou dnech, ale nestalo se to. Účastníků bylo hodně, v průměru přes pět stovek denně. Celkově se za celý prosinec zúčastnilo více jak dvanáct stovek registrovaných uživatelů, což je pěkné číslo.

  Výhercům jsem rozdal devět věcných cen, osm počítačových her a téměř 60 tisíc kaček. Z věcných cen byl největší zájem o společenskou hru Hádej kdo a o DVD trilogii Lvího krále.

  Hra Hádej kdo, © Hasbro

  Z počítačových her lákaly nejvíce plošinovky Trine 2 a Teslagrad, za kterými se v závěsu držela české produkce: adventura Attentat 1942 z druhé světové války a logická hra Fish Fillets 2.

  Většina nerozdaných her bude časem k mání v katalogu dárků.

  Odměna pro vytrvalé pátrače

  V pravidlech adventní soutěže je ještě speciální podsoutěž – každý, kdo byl na Alíkovi registrovaný před začátkem prosince, a zúčastnil se minimálně v šesti dnech, automaticky vyhraje nějaké kačky. Bylo přislíbeno, že se výše odměn zdvojnásobí nebo ztrojnásobí, pokud přijde na Alíka hodně nových skutečných lidí. Jak to dopadlo?

  Bude to dvojnásobek. Mezi dohromady 630 uživatelů rozdělím příští týden zhruba dva miliony kaček! Docela balík, co? 8-o Budu muset rozbít zlaté prasátko, ještě, že jsem se na Štědrý den postil.

  Co se mnou bude dál?

  Moje vizitka zůstane funkční i nadále. Jisté je, že mě letos nikdo nesní. Doufám, že výherce, kteří v adventním kalendáři obsadili jednotlivá políčka místo mě, také nikdo nespořádá, byla by jich škoda. :-D

  Zaslechl jsem, že na mě má spadeno nějaký ušatec, který se mě snaží vyčmuchat svým roztomilým čumáčkem. Nevím, co má za lubem, ale už mě znáte, já se jen tak nedám!

  Tento týden pro jistotu přestěhuji server Alíka do jiné boudy. Z vašeho pohledu se nic nezmění, adresa zůstane stejná. Možná postřehnete krátký výpadek, ale nezoufejte, všechno bude zase fungovat.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (42)

  Příspěvek z 12. března 2018 ve 13:48.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  no čoko alíka jsem myslela;-D

  Příspěvek z 11. března 2018 v 18:14.
  dennisvet v něm napsala:

  Já ne :D
  A Alík tu je, Čokoládový Alík chybí8-o

  Příspěvek z 11. března 2018 v 17:04.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Bože...:-c jsem se tý díry místo čoko Alíka nozmálně vyděsila. Doufám, že se brzy vrátí Alík