Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Colin McRae rally

  vydáno

  Colin McRae. Závodník, který proslavil v ČR závody rally. Též i videoherní série pod tímto názvem.

  cover, © Codemasters

  Colin McRae byl automobilovým závodníkem soutěže WRC (Světový šampionát v rally) ve svém automobilu značky Ford Focus. Proč jsem vůbec napsal, že byl? Roku 2007 opustil tento svět, když jeho vrtulník havaroval.

  Pojďme se věnovat jeho hvězdné kariéře:
  Roku 1993 uzavřel smlouvu se Subaru Group. Jednalo se o jeho nejdelší závazek k jedné značce. Jeho automobil na novozélandský šampionát byl Subaru Impreza 555. Další období (od roku 1999 do roku 2002) strávil u automobilky Ford, za niž odjel Safari rally a Portugalskou rally. Roku 2003 závodil za automobilku Citroën, nejvíce v automobilu Xsara. V Dakarské rally dojel na druhém místě.

  Pro ty, jež Colin zaujal:
  Pokud byste chtěli závodní titul ze světa rally, mohu doporučit sérii WRC, která má v mém srdci více místa, nebo sérii Colin McRae rally. V tomto článku se ale zaměříme přímo na druhý díl série Colin McRae rally 2.0, který není ani graficky náročný a rozjedete ho prakticky na jakémkoliv zařízení s Windows XP a vyšší. Teď už ale k samotné hře. Nejdříve, než začnu, chci podotknout, že nic zde uvedené není z internetu. Vše je ze vzpomínek na hru.

  Když hru spustíte, přehraje se vám úvodní video, na kterém je McRaeův Ford Focus. Po úvodním videu se dostanete do menu, které je na rok 2002 skvěle uzpůsobené. Aneb, jak se říká, v jednoduchosti je krása. Po zvolení položky rally dostanete 4 možnosti, vrchní, kterou používám já, se jmenuje Šampionát (ano, hru mám v češtině). To si zvolíme a dostaneme na výběr, kolik hráčů pojede. Hra nefunguje na principu split-screen (rozdvojená obrazovka), nýbž jednu trať po dojetí prvního jede druhý. Takovýmto způsobem lze vystřídat až čtyři hráče. Hra je spíše simulace než arkáda, takže pozor, musíte si už něco zajezdit, abyste neskončili v lese. Což se mi stávalo několikrát, nebo jsem vjel někomu na pozemek.

  Na začátku před každým dvoukolím (jedete dvě tratě, potom depo) si můžete automobil opravit nebo změnit pneumatiky dle rozmanitosti terénu. Kdybych mohl hodnotit tuto hru, dal bych jí 9/10, a to proto, že mám radši WRC Arcade.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!