Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Crate Run: Jak vytvořit vlastní počítačovou hru

  vydáno  •  Informatika
  Zajímalo vás někdy, když jste hráli nějakou počítačovou hru, jak to asi ti tvůrci udělali? Pojďte se podívat, co jsem byl schopný udělat já, normální kluk s obyčejným počítačem.

  Určitě vás mnohokrát napadlo, jak se počítačové hry asi tak dělají. Já bych vám rád pověděl o svojí hře pro chytré telefony. 

  Moje hra je velmi jednoduchá, je tam malý roztomilý panáček, který běží dopředu a snaží se přeskakovat nebo podlézat různé překážky. Tuhle hru jsem vyrobil během pár týdnů, nebylo to nic jednoduchého.

  Musíte se naučit psát velmi složitý kód, říká se tomu programování. Musíte napsat mnoho složitého textu, abyste měli hru která funguje tak, jak chcete. Mnohokrát ale napíšete něco, co ve výsledku funguje úplně jinak, než jste předpokládali.

  Musíte tedy najít, kde jste udělali chybu a musíte vymyslet, jak tuto chybu napravíte. Velmi důležité jsou také znalosti z matematiky. Psaním kódu to ale nekončí, musíte si všechny panáčky a obrázky předem nakreslit.

  Pokud chcete mít ve své hře hudbu, musíte si ji složit. Za tu námahu to ale stálo. Povedlo se mi naprogramovat hru, která hodně lidí baví. Chcete-li ji vyzkoušet, můžete si ji stáhnout do svého chytrého telefonu na téhle adrese: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nojmy.ninjarun.free

  Pokud si sami chcete vyrobit vlastní hru, existují i jednodušší způsoby než složité programování. Například jednoduchý prográmek Game Maker je na internetu volně ke stažení. Chcete-li si udělat vlastní hru, Game Maker je nejjednodušší cesta. Práce s Game Makerem nevyžaduje žádné psaní žádného složitého kódu. Stačí si na internetu vyhledat nějaký jednoduchý návod, jak udělat hru v Game Makeru, a můžete sami začít. Hodně štěstí.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  JáJá1 v něm napsal:

  Kuba57: myslím, že už ti to asi nepošle.:->

  Příspěvek z 15. října 2019 v 17:28.
  kuba57 v něm napsal:

  odkaz na hru nefunguje, můžeš ho tam prosím dát znova nebo mi to poslat poštou?

  Příspěvek z 1. října 2019 ve 12:59, upravený po 6 minutách.
  chňóst v něm napsal:

  já programuju na scratchi (scratch.mit.edu/search/projects?q=CasiSunny )
  a taky to není nic jednoduchéhoO=O=O=
  PS: v čem to programuješ?