Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Croodsovi: Nový věk – recenze

  vydáno  •  Filmy · Mediální partner

  Dneska si povíme o filmu Croodsovi: Nový věk, kde se klasická rodina jeskynních lidí setká s rodinou, která si žije v dokonalé harmonii. Přijďte se na to podívat od 22. července do kin.

  Croodsovi, © Joel Crawford

  Kreativní producentka DreamWorks Kristin Lowe říká: „Je to rodina, která se prostě jen snaží překonat všechny překážky, které jim život staví do cesty. Když někdo z nich udělá chybu, udělal ji z lásky k ostatním členům své smečky. Známe to všichni, ale je dobré si to občas připomenout.“

  Po osmi letech má animovaný a dobrodružný film Croodsovi pokračování. Užije si ho celá rodina.

  Děj filmu

  Film ukazuje příběh první rodiny na světě Croodsových – jeskynních lidí, mezi které patří třeba holka Iška nebo táta Grug. Rodina byla opravdu zaostalá. Spali na hromadě, deník si psali na kamennou desku a oheň rozdělávali kameny.

  Malý Croods si hraje s příšerkou, © Joel Crawford

  Kluk Boy byl normální kluk z naprosto jiné rodiny, ale kvůli pohromě musel utéct. Jeho rodiče přitom bohužel umřeli, ale dali mu do života radu, aby si našel nový domov. Hledal dlouho, ale marně. Sice nenašel domov, ale našel Išku a spolu se zamilovali. Chtěli žít sami, v naprosté harmonii a bez Croodsových.

  Boy a Iška, © Joel Crawford

  O= Víte, že boy znamená anglicky kluk?

  Ale Grug jejich nápad zaslechl a nechtěl, aby odcházeli od zbytku rodiny, protože měl za to, že smečka vždy drží při sobě.

  Když Grug obcházel krajinu, našel vysokou bránu a porazil ji. Za bránou se nacházel dokonalý domov. Velké květiny, nádherná zvířata a spousta jídla. V tomto ráji bydleli Lepšíkovi – rodina, která dbá na bezpečí při každém kroku.

  Croodsovi a Lepšíkovi, © Joel Crawford

  Lepšíkovi s radostí přivítali tuto zaostalou rodinu ve svém domově se snahou je seznámit se soukromím, samostatností a dalšími moderními zvyky, ale táta Grug byl proti. Chybělo mu spaní na hromadě s ostatními a cítil se zrazen. O něco později se táta Grug, Boy a pan Lepšík ocitli v nebezpečí. Nakonec se ukázalo, že smečka by skutečně měla držet při sobě. Jak to všechno dopadne? To se dozvíte ve filmu!

  Lepšíkovi a Boy, © Joel Crawford

  Má recenze

  Moc se mi líbila atmosféra filmu. Na to, že to je animák, se mi opravdu líbil. Fakt hezky zpracovaný film a hezké animace. Právem je, co jsem na internetu viděl, nazývaný jedním z nejlepších animáků. Trochu mi na něm vadí, že trvalo přes půl roku, aby se film dostal k nám do Česka. Taky mi vadily na začátku dramatické efekty zpomalení. Jasně, každý film musí mít dramatické zpomalení, ale konkrétně na začátku se mi to zdálo až moc přehnané, protože podle mě je i v obyčejné rychlosti akční scéna dost dramatická.

  Jinak je to za mě opravdu povedený a napínavý film, moc se mi líbil. Snad se bude líbit i vám, až se na něj podíváte. Už od 22. července ho můžete vidět v kinech. Tady se můžete podívat na trailer:

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  majdula2000 v něm napsala:

  Protože ve středu byla novinářská projekce.;-)

  Vysa318 v něm napsala:

  Jak to že je film v kinech až od 22.7. když už na něm někteří byli? 8-o

  Jinak moc pěkně. 5 tlapek si zasloužíš

  Viki_show v něm napsala:

  Je ta recenze se ti povedla! Sice jsem už na filmu byla:-D ale 5 tlapek$>$>