Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čtenáři píší Alíkoviny: Den dětí v Praze, Pardubicích a jinde

  vydáno  •  Alík · volný čas venku
  Hurááá! Slavíme Mezinárodní den dětí! Letos ho můžete oslavit i se mnou v Praze nebo Pardubicích. Všechno nejlepší vám všem kamarádi. A za všechny dva z vašich příspěvků do Alíkovin.

  Námořnická kombinace barev a vzorů zůstává i letos. Červená, modrá a bílá se nově kombinuje i s dalšími pastelovými barvami nebo vzorovaným oblečením., © archiv Takko

  Alíkovy Dětské dny

  Dětský den můžete oslavit i se mnou, v Praze na Teribear Dětem a na Aviatické pouti v Pardubicích!

  Těším se na vás, haf!
  Alík

  Dětský den 2013

  31.5. a 1.6. bývá Dětský den. To znamená, že mají svátek všechny děti. Asi všude se uskuteční Den dětí, kde jsou různé atrakce. Třeba: malování na obličej, trampolíny, skákací hrad, tetování, popcorn, brambůrky... Je jich hodně. Už víte kam půjdete na Dětský den? Jestli ne, tak tady jsem Vám napsala kde, kdy a co bude v sobotu 1.6. 2013 v okolí Brna...

  Na Velodromu BVV se uskuteční Akce roku 2013 na podporu prevence s dopoledním programem pro děti. Vystoupí Magdalena Reifová s Kouzelnou školkou, klaunské divadlo Mimo a jiní. Těšit se můžete také na malování na obličej, soutěže, nafukovací atrakce, koncerty Janka Ledeckého, Davida Deyla nebo například Markéty Konvičkové.

  Od 13 hodin se na hradě Špilberku uskuteční historický program pro rodiče a jejich děti. Historické hrátky připraví skupina Rex, VHK Erika a uskuteční se v nově otevřené "malé scéně" v areálu Špilberku.

  Zámecký park v Medlánkách zase zve na akci Mosty mezi námi s tvůrčími a rukodělnými dílnami. Vystoupí zde soubory národnostních menšin, folklórní nebo country skupiny, rockové nebo taneční skupiny. Těšit se můžete na stanoviště se soutěžemi, atrakce pro děti, koloběžkové závody nebo například kreslení křídou na chodník. Lákadlem bude bezpochyby ukázka výcviku služebních koní policie České republiky, statická ukázka větroňů Aeroklubu Medlánky a další program.

  Samozřejmě jich je víc...
  Kam půjdete Vy?
  Přeji Vám hezký Dětský den...

  Den dětí... Užíváte si ho stejně jako já?

  Konečně je to tady.. Kdy mají svátek úplně všechny děti? Který je to den? Ano, hádáte správně... Je to Mezinárodní den dětí!

  Mezinárodní den dětí se slaví 1.června, poprvé se slavil už roce 1950! Datum 1.června bylo ale potvrzeno až v roce 1952. Myslíte si, že se tento svátek slaví pouze v České republice? Už to, že má původ v Turecku vás musí vyhnat z omylu. Slaví se ve více než 50-ti zemích světa.

  A co se vůbec v tento den dělá? To samozdřejmě záleží na vás, jestli zůstanete doma, budete koukat na filmy nebo hrát počítačové hry. Podle mě ale určitě stojí za to vyrazit na nějakou akci. Ke Dni dětí je akcí spoustu, dokonce i u nás (a to podotýkám, že bydlíme opravdu v malinkaté vesničce).

  Většinou se jedná o akce, kde jsou různá stanoviště a soutěží se. Není ale od věci se podělit o svůj talent! Jak už zpěv, tanec, kreslení..Vše záleží na jednotlivých obcích a městech. Určitě ale vyhrajete nádherné ceny! A to už si myslím, že stojí za to! A na závěr třeba opékání buřtů.

  No řekněte sami, není lepší si takto vyrazit než sedět u počítače? S kamarády si zažijete určitě spoustu legrace a přinesete si domů skvělé zážitky! Myslím si, že každý z vás najde aktivitu, která ho bude bavit a donese si domů super ceny! Tak se pochlubte!

  Další tipy, jak oslavit Den dětí

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 2. června 2013 v 17:59.
  AdinkaSisinka v něm napsala:

  Den dětí v Ostravě

  1.června 2013 jsme byly s maminkou ve FUTURU na Království lesních strážců v CineStaru.A jak jsme tam šli viděli jsme nápis DEN DĚTÍ ve FUTURU.