Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čtenáři píší Alíkoviny: Fotím animované filmy

  vydáno  •  Volný čas doma · Jak se stát... · Filmy · Povolání
  V deseti letech jsem se zaměřil na vyrábění animovaných filmů. Jednou jsem totiž viděl v televizi pořad, jak nějaký kluk fotil pohyby různých postav, panáčků či aut, jak to potom všechno z foťáku dá do počítače a udělá z toho hotový film.

  z animovaného filmu Slizouni, © acek

  Jednou můj táta odjel do zahraničí a máma mi řekla, ať mu dám na uvítanou nějaký dárek. A tak mě napadlo vyrobit film. Animovaný film. Kde se různé postavy hýbou samy od sebe nebo auta jezdí tam a sem, či létání ptáků nebo letadel.

  Jak jsem už říkal, ten kluk v televizi pohyby fotil, tím získával potřebné sekundy na svůj vymyšlený film. A tak jsem se v pokoji posadil na zem, postavil svůj foťák, který jsem dostal k Vánocům, na bednu. Stativ jsme doma neměli. Postavil jsem auto na zem a vyfotil jsem první fotku. Dělal jsem na tom asi hodinu. Pak jsem to předvedl mámě, na foťáku, jelikož jsem neměl ani potuchy o nějakém programu, který by funkce, potřebné k vytvoření filmu, zvládal.

  Pak přiletěl táta a já jsem mu to na foťáku ukázal. Pak jsem začal zjišťovat, jaký program by mohl umět fotky zpracovat. Táta mi poradil, že bych se mohl zeptat našeho bratrance, počítačového mechanika. Bratranec mi odepsal emailem, že program se jmenuje Windows Live Movie Maker a že se na něm dají upravovat i hotové filmy. Dal jsem tedy fotky z foťáku do počítače a do programu, nastavil jsem tam, aby fotky jely po sobě po 0,10 s.

  A tak vznikl můj první film o autech. Jmenoval se "Lambo a Poršák", jelikož tam vystupovaly auta Lamborghini a Porsche. A pak mě to tak začalo bavit, že jsem se tomu z celého srdce začal věnovat.

  Krátký animovaný film, Slizouni:

  Dnes už jsem udělal dohromady 12 filmů. Svým spolužákům je půjčuji na "flešce" domů, aby si je mohli prohlédnout. Nejdelší film trvá však 1 minutu 40 sekund a to jsem nafotil 700 fotek. Ano, nekecám, 700 fotek jsem musel nafotit, přesto film trval jen tak krátkou dobu. Fotil jsem celý den a málem by mi úplně ruply nervy, kdybych to včas nedodělal. Jmenuje se Mejdan a ve filmu vystupují postavičky ze stavebnice. Hraje k tomu hudba "Desperado", jestli ji tedy znáte.

  No, a to je celý můj příběh.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (27)

  Simbuška v něm napsala:

  Moj najkratší

  Tak a ukážem Vám jeden môj najkrajší film, kt. má okolo 100 fotiek... Moj najdlhší má okolo 800-1000 fotiek a to bola námaha!!!
  TOTO JE MOJ NAJKRATSI!!!:
  http://www.youtube.com/watch?v=f4dWZfaJe00

  terasou v něm napsala:

  Reakce na axaaxa:

  To určitě. Ale můj kámoš dělá nčo mnohem těžšího s počítačem.4
  JE TO TAKOVÝ MALÝ EXPERT61

  Příspěvek z 5. května 2013 v 17:54.
  PeggySRG v něm napsala:

  Super

  Je to fakt super! Jen by bylo ještě víc fajn, kdybys měl někoho v okolí, kdo by ti s tím pomohl - tím myslím časem propracovanější postavičky 25 Fakt ale super, šikula!