Alíkovina

Čtenáři píší Alíkoviny: Jak psát Alíkoviny

vydáno  •  Alík
Pokud chceš zveřejnit svůj článek, věnuj nejprve několik minut pročtení pravidel. Formulář pro vkládání Alíkovin najdeš v následujícím textu spolu s několika radami, jak na to.

Čtenáři píší Alíkoviny, © Mafra

Zde najdeš Pravidla pro vkládání čtenářských Alíkovin. Pročtení Pravidel by měl být tvůj první krok při pokusu vydat svůj první článek.


Externí obrázek

Tady je formulář na vkládání článku s fotografií do Alíkovin. Stačí, když klikneš na tento nápis: Čtenáři píší Alíkoviny.


O čem psát?

  • Zažili jste o prázdninách super výlet? Doporučte ho ostatním.
  • Máte ve škole spolužáka – spolužačku, jehož úspěchy přesahují hranice města? Zvítězil v nějaké olympiádě či jiné soutěži? Pak s ním udělejte rozhovor. 
  • Chováte doma zvířecího mazlíčka? Napište o něm. Přidejte tipy, jak na to, co mu dělá nejlépe, jak se o něj staráte v nemoci.
  • A koníčky. To co vás skutečně baví, čím žijete. Motivujte ostatní poznávat to, co máte rádi. Pochlubte se svými výtvory, svým tvořením, vařením, kutilstvím, sportovními výkony.
  • Pište původní pohádky, povídky a básničky.
  • Pište co vás trápí, co prožíváte.

Každého zajímá něco trochu jiného. Kdyby všechny zajímalo to samé, byla by to nuda. Nahlédněte do Alíkovin a hledejte, o čem se tam třeba ještě nepsalo, co vám tam chybí a o čem vy byste mohli něco ostatním říct nového, zajímavého.

Chci přidat k článku fotku. Jak to mám udělat?

Zatím fotky k článku přidávat nelze, na úpravě pracujeme. 

Jak by měl správný článek vypadat?

Zaujměte čtenáře. Zamyslete se nad titulkem. Další důležitou částí článku je úvod. Právě začátek článku často rozhoduje o tom, jestli si čtenář dá práci a bude číst dál. Zkuste ho nalákat, aby byl zvědavý a chtěl ve čtení pokračovat.

A pak už je tu zbytek článku. Celý text by měl být dlouhý nejméně 1 000 znaků (včetně mezer).

Kolik dostanete bodíků?

Alík.cz přiděluje za zveřejněný článek bodíky do věrnostního programu Alík.cz. Zohledňuje přitom věk pisatele, zvolené téma, gramatiku, sloh. Přibližné hodnocení je následující:

  • až 500 bodíků za snahu
  • až 1.000 bodíků za krátký článek, ale samostatný
  • až 1.500 bodíků za delší článek
  • až 2.500 bodíků za zajímavý článek

Další informace o možnostech získávat BODÍKY si můžete přečíst když si v pravé horní části stránky kliknete na počet bodíků, které máte. A nebo přímo kliknutím na text Co jsou to bodíky?.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (28)

Příspěvek z 19. června 2017 v 17:34.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

????????????????????????????????????????????????????????????

Příspěvek z 28. října 2014 ve 12:39.
verunka v něm napsala:

SI NUDNÁ

Příspěvek z 28. října 2014 ve 12:38.
verunka v něm napsala:

derrhj jurumiu u rum jdud uebnz zu hf fhf fjhf djd fnfjft gfhjf fjf dhsgd vjr fhf fhdfjfjfhrufhfirtftfztitfigfhdsGIUETRÝUZDEKJUZRČTÝČGHFGÝEČTUGVCUDGFRBFUZDNFUZDBCUZDNCUDNDFJLFKJLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLKFHGUDKJDUIDTRÝŠČ