Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čtenáři píší Alíkoviny: K čemu je mi klavír?

  vydáno
  Od svých šesti let hraji na klavír. Tenkrát mě to vůbec nebavilo, nechtěla jsem cvičit, ale moje učitelka mě přesto chválila. Doma jsem tréninky zanedbávala, ale na hodině klavíru jsem se vždycky snažila, aby mě paní učitelka pustila z hodiny dřív.

  Klavíristka Zoe Rahman, © http://www.zoerahman.com

  Jenže já neměla nikdy čas na kamarádku. Několikrát jsme se kvůli tomu pohádaly. Bylo mi to vždycky taaaaaak líto.

  Učitelka mě považovala za tak dobrou, že mi začala dávat hodiny dvakrát i třikrát týdně. Už jsem byla opravdu naštvaná, až jsem se několik týdnů chovala divně. Mockrát jsem rodičům říkala, ať mě odhlásí. Oni ale říkali, že až budu dospělá, budu si vážit toho, že jsem na klavír mohla chodit.

  Mé chování bylo divnější a divnější, až se mě mamka zeptala:
  "Co se ti stalo? Něco tě trápí, něco ve škole, s kamarádkami, něco tě bolí?"
  "Ne, mami."
  "Tak co se ti stalo?"
  "NECHCI CHODIT NA KLAVÍR!!!"

  Tehdy jsem se rozbrečela a utekla z domu. Mamka vstala z kleku a vzdychla. Dvě hodiny mě rodiče hledali, ale já se schovala u svých milovaných koní u kamarádky v sousední vesnici. Vůbec je nenapadlo, že bych se tam schovala. Pak jsem šla domů a mamka vypadala opravdu divně.

  A řekla mi: "Holčičko, nebudu tě trápit, nemusíš na klavír chodit, když nechceš." "Opravdu?" "Ano, opravdu."

  Jenže další den mi kamarádka řekla, že se omlouvá, že mi vyčítala nedostatek času. A že prý také chodí na klavír. Udělal se mi velký knedlík v krku. Byla jsem zticha. A ona povídá: "Budeme chodit spolu, ne?"

  A já jí řekla, že mě včera mamka odhlásila. Abychom se nemusely hádat kvůli nedostatku času. Kamarádka mi pak pořád říkala, že kvůli ní to není potřeba.

  Pak byla kamarádka na klavíru dobrá tak, jako já prve. Třída jí na hudební výchově tleskala, když hrála. A pak ke mně přišla paní učitelka, a říká: "Pojď nám také něco zahrát, pojď." To se mi udělal ještě větší knedlík než předtím.

  Nakonec jsem mamku poprosila, ať mě přihlásí zpátky. Mamka to překvapivě udělala. Říkala, že je dobře, jak jsem se rozhodla.

  Myslím si, že to tak je lepší a docela mě to teď baví. S kamarádkou na koncertech hrajeme dohromady, když některá z nás udělá chybu, tak na sebe mrkneme. A začínám chápat rčení : "Čím víc povinností v dětství máš, tím víc jsi v dospělosti rád." Hrajte si, hrajte, ale na nástrojích je to lepší. Alespoň já si to myslím.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (30)

  Příspěvek z 17. prosince 2018 v 19:19.
  denca_dancer v něm napsala:

  Ahoj já ted budu chodit od pololetí. Mám už přihlášku doma a za 3 týdny mám příjimačky,které musím udělat , abych mohla chodit a jestli mě vezmou, jestli ty prijimacky byly dostatečný proto aby mě vzali ;-) Mám strach,že mě nevezmou

  anička999 v něm napsal:

  Reakce na ginny_w:

  Já cvičím jednou týdně, a bohatě mi to nestačí. 212121xDDDDDDD
  XDDDDDDDD xDDDDDD

  Johanka02 v něm napsala:

  Klavír

  Já taky hraju na klavír. :)