Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čtenáři píší Alíkoviny: Křepelky jak víčko od pet lahve

  vydáno  •  volný čas doma · příroda
  Křepelky jsme začali chovat úplnou náhodou. Má mladší sestra s tatínkem jeli na chovatelskou výstavu. Aličce se zalíbila ta malinká stvoření, běhající v jedné z klecí.

  Křepelka japonská, © 96Martina98

  Doma chováme plno zvířat: psa, kočky, slepice, kačeny, králíky, papoušky, činčilu a křepelky. První křepelku, tedy křepeláka, jsme pojmenovali Gazík. Maminka z něj moc nadšená nebyla, protože vydávají skřeky, aby upozornily, že je to jejich teritorium.

  Byl chudáček sám a tak jsme si k němu pořídili jednu samičku. Když snesla své první vajíčko byli jsme z toho opravdu moc nadšení, protože křepelčí vajíčka jsou velmi miniaturní a tečkovaná.

  Vajíčka maminka potom prodávala lidem, kteří je chtěli vyzkoušet. Od chovatelů křepelek můžete vajíčka koupit asi za korunu.

  My křepelčí vajíčka moc nejíme, ale dáváme je do líhně. Je to zázrak, když se vyklube na svět tak miniaturní kuřátko, které není větší než víčko od pet láhve.

  Malinké křepelky krmíme K1 a dospělé směsí pro drůbež. Křepelky dospívají od měsíce a půl. Křepelky si necháváme na vajíčka a křepeláky zase máme na maso, protože by se rvali mezi s sebou a končí to až smrtí daného jedince.

  Chování křepelek je bezvadný koníček a určitě doporučuji je chovat. Nejsou vůbec náročné na chov. Se sestrou jim dvakrát týdně měníme podestýlku z písku a když je venku pěkně, dáváme je do ohrádky na travičku. Mají jednu nevýhodu a tu takovou, že musí být v teple.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 17. června 2013 v 15:38.
  bibabu v něm napsala:

  nádhera

  moc seti to povedlo . opravdu nádherný článek16101010

  Příspěvek z 4. června 2013 v 17:39.
  AdinkaSisinka v něm napsala:

  SUPER!

  Krásné fotky je to SUPER!Samozřejmě nezapomenu ani na čláek prostě je všechno SUPER bombózní úžo žůžo.26212218161010101010101010101010

  Příspěvek z 19. května 2013 v 6:50.
  anička999 v něm napsal:

  Reakce na Bruklin600:

  Přesně tak.16