Alíkovina

Čtenáři píší Alíkoviny: Nejlepší brácha

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
O sourozeneckým vztazích tentokrát napsala do Alíkovin osmiletá floksi.

Ilustrační snímek, © Profimedia.cz

Máš bráchu nebo ségru? A myslíš, že jsou otravní? To jsem si já taky myslela, dokud jsem neslyšela od jiných dětí, jaké mají starší bráchy a sestry.

Bráchové a sestry, kteří si rozumí i když je jeden třeba o čtyři roky mladší, si hrají spolu. Nechceme přece žádné hádky, spory a další problémy.

Máte jenom jednoho jediného sourozence, jedinečného. Jiného nemáte. A já jsem nějak pochopila, že mám nejlepšího bráchu na světe. Ne, že bych myslela doopravdy nejlepšího na celém světě. Ale pro mě je nejlepší. A navždycky bude nejlepší.

Usmějte se a hrajte si, dělejte cokoliv společně. Třeba hrajte hru na počítači, kreslete, plavte, dělejte, co vás společně baví. Úplně nejlepší na světě je sourozenec, kterého máte v rodině ze všech nejradši.

Mějte se moc rádi. Myslete na to, že když na vás řvou, skáčou nebo dělají jiné blbosti, že to někdy myslí jen jako zábavu.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 21. srpna 2013 v 11:15.
007007007007007007 v něm napsala:

Nejlepší brácha na světě

Mám bráchu o 11 let staršího měje 9 a bráchovi je 20 no vlastně tedka mu bude 21 takže spíš o 12 roků.My s bráchou se máme rádi nehádáme se spolu.My žádný problémy mezi sebou nemáme.Já ho považuji za nejlepšího bráchu na světě.252525444

Příspěvek z 20. srpna 2013 v 11:20.
anička999 v něm napsala:

Ne.

Hele, s mýma dvěma bratrama se to občas fakt nedá vydržet. To někdy fakt nejde a potom mám z toho průšvih já.121212

Příspěvek z 17. července 2013 v 19:13.
zelvicka7 v něm napsala:

Hmmm...

Mám bráchu a ségru a oba už jsou dospělí. Stranda s nima teda rozhodně není, spíš mě ignorují.