Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čtenáři píší Alíkoviny: RPG hry

  vydáno
  RPG - nebo také Role Playing Game - je hra na hrdiny. Hráči zaujímají role fiktivních postav, které si vytvoří a za které v samotné hře hrají.

  Tohle je zábavní park v USA a pošta. Sovy sedí na regálech označených kódy podle toho, jak rychle chcete psaní doručit. Stejně jako u České pošty, uvnitř je na prodej vše od známek po hůlky., © MF DNES

  Jak jistě asi všichni víte, doba se zkazila natolik, že jsou všichni zalezlí u počítače (na facebooku, hrách, atd.) a když se kouknete ven z okna, nevidíte ani živáčka. Maximálně starší lidi, nebo rodiče co jsou nakoupit, malé děti do 10 let  a všimnete si jen málo osob starších 10 let.

  Když už chcete být zalezlí doma na počítači, tak proč toho nevyužít? Jen málokdo ví, co to je RPG, jak se hraje, o čem je, atd. Já jsem se rozhodla vám to trošku přiblížit.

  RPG - nebo také Role Playing Game - je hra na hrdiny. Hráči zaujímají role fiktivních postav, které si vytvoří a za které v samotné hře hrají. Tyto hry jsou formou interaktivní zábavy založené na výpravnosti příběhu, který lze ovlivnit a na kterém lze mít svou fiktivní rolí autentický podíl a také možnost odnést si reálný zážitek. Hráč takový svět svou fiktivní rolí (postavou) příběh odvíjí a do jisté míry spoluvytváří. (Zdroj: Wikipedia.org)

  K praktické hře patří také teorie. Lidé hrající hry na hrdiny se zajímají o to, jak svou hru okořenit, vylepšit a předávají si vzájemně tyto zkušenosti. Postupně tak vznikly různé teoretické práce týkající se různých typů a způsobů hraní.

  Mám také své RPG, které je na základě Harryho Pottera. Každý se může zaregistrovat jako student a nebo jako profesor. A vyučují se normální hodiny jako na Harrym Potterovi (Kouzelné formule, Létání, Lektvary, atd.), ale vše se vyučuje formou RPG- psaní ve hvězdičkách. Kdo by to chtěl vysvětlit blíže, kontaktujte mě.. kontakt je zde-> hogwarts-school1.blog.cz/registrace.

  Další RPG, které mě zaujaly:
  http://www.pentagramus.com/
  http://www.hocz.org/

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Salvatore_ v něm napsala:

  Reakce na Simbuška:

  A vůbec, to, že ho sem zveřejnili, neznamená, že ten článek je dobrý. Alík zveřejní kdejakou blbost tady. Jen tak mimochodem, psala jsem sem článek už, celkem slušně dlouhý a byl k tématu, takže být tebou si neotvírám hubu na oheň. ;)

  Salvatore_ v něm napsala:

  Reakce na Simbuška:

  Kdybych měla čas a náladu, napsala bych ho a věř, že by byl lepší než nějaká reklamana na RPG o Bradavicích.

  Příspěvek z 4. října 2013 ve 20:33.
  Simbuška v něm napsala:

  Role Playing Game

  Hranie RPG ma osobne moc nebaví, teda nie, že by som bola proti. Je to veľmi pekný spôsob ako sa rozumne pobaviť, keď sme na počítači...Občas sa aj ja zahrám:)
  Ale som skôr tvorivý typ, tak iež tvorím aj svoju stránku RPG. Ak by niekto mal záujem, klini na http://simstory.webnode.sk/
  21